Աշխարհի 12-րդ ռակետ Դարյա Կասատկինան սոցցանցերում հայտնել է մարզական քաղաքացիությունը փոխելու մասին. նա հանդես կգա Ավստրալիայի դրոշի ներքո. «Ուրախ եմ բոլորիդ տեղեկացնել, որ Ավստրալիայի կառավարությունը հաստատել է մշտական բնակության իմ դիմումը։ Սիրում եմ Ավստրալիան։ Այն աներևակայելի հյուրընկալ երկիր է, և ես այնտեղ ինձ զգում եմ ինչպես տանը: Սիրում եմ Մելբուռնը և չեմ համբերում, որ այն […]
Հերթական երկրաշարժն է տեղի ունեցել Օվկիանիայի Տոնգա Թագավորության ափերի մոտ, ուժգնությունը կազմել է 6,1 մագնիտուդ: Ավելի վաղ ևս մեկ երկրաշարժ էր տեղի ունեցել, որի հետ կապված ցունամիի սպառնալիք էր հայտարարվել: ԱՄՆ Օվկիանոսային և մթնոլորտային հետազոտությունների ազգային վարչությունը հայտնել էր, որ նախնական պարամետրերի հիման վրա հնարավոր են ցունամիի ալիքներ երկրաշարժի էպիկենտրոնից 300 կմ շառավղով։
Գյումրիի և Փարաքարի ավագանու ընտրությունների քվեարկությունը 20:00-ին ավարտվել է: «Հարգելի՛ քաղաքացիներ, քվեարկությունը 20:00-ին ավարտվել է: Ձայների հաշվարկին կարող եք հետևել ԿԸՀ կայքի միջոցով՝ բոլոր 98 տեղամասերից: Քվեարկության մասնակիցների ընդհանուր թիվն ամփոփելուն պես՝ լրացուցիչ կտեղեկացնենք»,-ասվում է Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի հաղորդագրությունում:
Հայաստանի ազգային հավաքականի եզրային հարձակվող Արթուր Սերոբյանն առաջին գոլն է խփել Մոլդովայի Սուպերլիգայում: Տիրասպոլի «Շերիֆը» երրորդ տուրում հյուրընկալվելիս 1-1 հաշիվն է գրանցել «Պետրոկուբի» դեմ խաղում: Սերոբյանը 76-րդ րոպեին բացել է հաշիվը: «Շերիֆը» 5 միավորով երկրորդն է, «Պետրոկուբը»` 4 միավորով երրորդը: