Ապրիլին Ադրբեջանի առաջնագիծ բերած զորքերն առ այսօր հետ չեն քաշվել. Դավիթ Բաբայան
Ապրիլից սկսած Ադրբեջանի խորքերից մի շարք խոշոր ստորաբաժանումներ են բերվել Արցախի սահմանամերձ շրջաններ և առ այսօր այդ ստորաբաժանումները հետ չեն քաշվել տեղակայման հիմնական վայրերը։ SHANTNEWS.am-ի հետ զրույցում այս մասին հայտնեց Արցախի նախագահի խոսնակ Դավիթ Բաբայանը։
«Սրան պետք է գումարել նաև այս զորավարժությունները (մեկնարկել են այսօր, 20 հազար զինծառայող է մասնակցում – SHANTNEWS.am), նաև այն ահաբեկչական և հայատյաց քաղաքականությունն ու քայլերը, որ իրականացնում է պաշտոնական Բաքուն, ոչ միայն Արցախի հետ սահմանի գրեթե ողջ երկայնքով, այլև Նախիջևանի հատվածում՝ ՀՀ հետ սահմանամերձ այդ շրջաններում՝ դիմելով պրովոկացիաների և այլն»,– նշեց Բաբայանը՝ բնութագրելով Ադրբեջանի ներկա գործողությունները։
Այս ամենը մտահոգվելու, բայց նաև գործողությունների դիմելու է մղում հայկական կողմին, քանի որ ի դեմս Ադրբեջանի՝ ունենք ֆաշիստական-ահաբեկչական երկիր, որ բացահայտ ձգտում է ոչնչացնել հայերին ու հայկական պետականությունը։