20 հազար զինծառայողի մասնակցությամբ հերթական խոշոր զորավարժությունն Ադրբեջանի բանակը կանցկացնի հուլիսի 2-6-ն ընկած ժամանակահատվածում։ Դրանց ընթացքում խաղարկվելու են «պայմանական հակառակորդի» թիրախների ուղղությամբ կրակային հարվածներ հասցնելու և լայնամասշտաբ հարձակողական գործողություններ՝ «օկուպացված տարածքներն ազատելու» նպատակով։
Մեծաթիվ անձնակազմից բացի, զորավարժությանը ներգրավվելու են.
Այս ամենին գումարած՝ Ադրբեջանը բաց չի թողնի հնարավորությունը դաշտային պայմաններում բոլորովին վերջերս իր գնած զինատեսակները ցուցադրելու համար։ Չնայած դրան՝ այս զորավարժությունը միջին տեղ է գրավում հարևան պետության վերջին տարիներին անցկացրած խոշոր զորավարժությունների թվում։
Նախորդ նմանատիպ զորավարժությունն Ադրբեջանում անցկացվել է այս տարվա մարտի կեսերին։ Երկրի ՊՆ հաղորդագրության համաձայն՝ այդ զորավարժությանը մասնակցում էր 25 հազար զինծառայող՝ տարբեր զորատեսակների ու միավորումների կազմում։
Ներգրավված էր նաև մեծ քանակի զինտեխնիկա.
Զորավարժության անցկացումը համընկնում էր Ադրբեջանի արտահերթ նախագահական ընտրություններին նախորդած քարոզչության ժամանակաշրջանի հետ։ Հավանաբար հենց ընտրությունների շեմին երկրի գործող նախագահի օգտին քարոզչություն իրականացնելու համար էլ անցկացվում էր այդ վարժանքը։