Վերաբերմունք տեսա Ազգային անվտանգության ծառայության կողմից. SHANTNEWS.am-ի բացառիկ հարցազրույցը Առաքել Մովսիսյանի՝ Շմայսի հետ – ShantNews – Շանթ Հեռուստաընկերություն – Լուրեր – Shant TV Online
Վերաբերմունք տեսա Ազգային անվտանգության ծառայության կողմից. SHANTNEWS.am-ի բացառիկ հարցազրույցը Առաքել Մովսիսյանի՝ Շմայսի հետ
16:09 22.06.2018
ԱԺ նախկին պատգամավոր Առաքել Մովսիսյանը, որը երեկ տեղափոխվել էր Ազգային անվտանգության ծառայություն, երեկ երեկոյան ազատ է արձակվել: SHANTNEWS.am-ը կապ հաստատեց նախկին պատգամավորի հետ՝ պարզելու, թե ինչո՞ւ է որոշել ԱԱԾ-ին հանձնել երկար տարիներ թաքցրած զենքերը, որոնք անօրինական են եղել։
«Բազմիցս տելեվիզրով հայտնել են, չէ՞, որ անօրինական զենքեր, ովքեր ունեն, բերեն հանձնեն, ճիշտա՞: Իրանք ստուգել են, անօրինական զենք չեն գտել, երբ ինձ հարցրել են՝ երբևիցե ունեցե՞լ եք անօրինական զենք, ես պատասխանել եմ՝ ես կամավոր կբերեմ կհանձնեմ: Գնացել ենք միասին, տեղը ցույց եմ տվել… 25 տարի առաջվա… բոլորը նկարել են: Այդ զենքերը պատերազմից՝ 90-ական թվականի բերված, պահված էին: Օրինական կամավոր հանձնել եմ Ազգային անվտանգությանը»,- նշեց Մովսիսյանը:
Հարցին՝ եթե անօրինական էր, ինչո՞ւ որոշեցիք հիմա հանձնել, Առաքել Մովսիսյանն ասաց.
«Որովհետև վերաբերմունք տեսա Ազգային անվտանգության կողմից: Քանի որ 99 թվականին եղբորս տուն, երբ որ ազգային անվտանգությունը ներխուժեց, պիստալետ դրին, սխալ նամակներ դրին իմ ախպոր տունը, որպեսզի իբրև բացահատել են: Դրա համար ես էն վախտվա՝ 99 թվի ժամանակվա էդ պատկերը տենալով լուրջ հետևություններ եմ արել, որ մեր պետությունը, ԱԱԾ-ն գործում է լիարժեք օրենքի սահմաններում»:
Հիշեցնենք, որ երեկ Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Առաքել Մովսիսյանը տեղափոխվել է Ազգային անվտանգության ծառայություն: Այգեկ գյուղում գտնվող՝ Առաքել Մովսիսյանի առանձնատանը կատարված խուզարկությունից հետո նա բերման էր ենթարկվել, ապա ազատ արձակվել: