Շատ շնորհքով ներխուժել են իմ բնակարան. Առաքել Մովսիսյանը շնորհակալ է ԱԱԾ-ին
ԱԺ նախկին պատգամավոր Առաքել Մովսիսյանը (Շմայս) «Ազատություն» ռադիոկայանի հետ զրույցում նշել է, որ իր բնակարանը խուզարկվել է «օրենքի տառին համապատասխան»:
Նա շնորհակալ է Ազգային անվտանգության ծառայությանը, քանի որ նախկինում ԱԱԾ-ն վայրագություններ է արել, իսկ իրենց տունը խուզարկվել է օրենքի նորմերի պահպանմամբ:
«Ազգային անվտանգությունը ներխուժեց իմ բնակարան, իրենց ամեն ինչով: Օրենքի տառին համապատասխան ստուգեցին: Մի հատ անօրինական բան չեն արել, շատ շնորհքով ներխուժել են: Ոչ մի երեխա նաև չի վախեցել տանը: Ես ինչ-որ ունեցել եմ, տարել և հանձնել եմ ԱԱԾ-ին, ստուգումների արդյունքում ինձ բաց են թողել: Ես ոչ մի անօրինական զենք հիմա չունեմ: Օրինականից բացի, ինչ-որ ունեցել եմ, կամավոր տարել-հանձնել եմ»,- ասել է Առաքել Մովսիսյանը:
Առաքել Մովսիսյանը նաև նշել է, որ երբ ԱԱԾ-ն ներխուժել է իրենց բնակարան, ինքը գյուղում հոգեհանգստի արարողության է մասնակցել, իրեն զանգել և կանչել են:
Նա իր շնորհակալությունը հայտնեց ԱԱԾ-ին, որ նախկինի պես «վայրագություններ» չեն եղել: