Մարդ եթե կյանքում գործ չի ունեցել էդ ոլորտի հետ, ո՞նց կարող է ոլորտը զարգացնել. Ծառուկյան
«Որոշ փոփոխություններ, որոշակի աճ կա, ես չեմ ասում՝ չկա, բայց ասենք երկու տարի առաջ ու հիմա ձեր կյանքում, առօրյայում, ապրելակերպում փոփոխություն կա՞, թե՞ չկա»,- սեպտեմբերի 9-ին լրագրողների հետ զրույցում նման տեսակետ հայտնեց ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը՝ խոսելով երկրի տնտեսական զարգացման մասին:
«Վարչապետը ուզում ա անի, բայց միայն ասելով չի, պետք է էդ մարդուն աջակցեն, ամեն ոլորտ պետք է ղեկավարի էն մարդը, որ ղեկավարել է, որ ժողովուրդը տեսել է՝ էդ մարդը կարող է անել, մարդ եթե կյանքում գործ չի ունեցել էդ ոլորտի հետ, միայն դիպլոմն է, փորձ չի ունեցել, ո՞նց կարող է ոլորտը զարգացնել»,- ասաց նա:
ԲՀԿ առաջնորդը համոզված է՝ այստեղ կապ չունի կուսակցական պատկանելությունը, ազգանունը կամ բարեկամական կապը: Նա նշեց՝ ինքն աշխատանքի ընդունելիս հաշվի է առնում մասնագիտական որակները, ոչ թե ազգակցական կապը:
«Իմ հետ քայլել ա, իմ հետ եկել ա: Լավ, իրա ցավն էլ տանեմ, հարց չկա, բայց էսօր բոլորիս նպատակը երկիրը զարգացնել, հզորացնել, ժողովրդի կյանքում փոփոխություններ անելն է»,- նշեց Ծառուկյանը: