Գերմանիայի հավաքականի ֆուտբոլիստը մեղադրվում է մանկական պոռնկագրական նյութեր տարածելու մեջ
Մադրիդի «Ռեալի», «Շալկե 04»-ի և Դորտմունդի «Բորուսիայի» նախկին ֆուտբոլիստ Քրիստոֆ Մետցելդերը մեղադրվում է մանկական պոռնկագրական նյութեր տարածելու մեջ: Այս մասին հայտնում է լրագրող Տանկրեդի Պալմերին՝ վկայակոչելով Bild-ին:
«Մետցելդերը մեղադրվում է մանկական պոռնկագրական նյութեր տարածելու մեջ: Գերմանիայի ոստիկանությունը խուզարկության թույլտվություն է ստացել և առգրավել նրա համակարգիչը և բջջային հեռախոսը: Ոստիկանությանն այս մասին հայտնել է Մետցելդերի հարսնացուն, այն բանից հետո, երբ նա իրեն whatsapp-ով մանկական պոռնկագրական 15 լուսանկար է ուղարկել»,- Тwitter-ի իր էջում գրել է Պալմերին:
38-ամյա նախկին ֆուտբոլիստը կարիերան ավարտել է 2014 թվականին: «Բորուսիայի» և «Ռեալի» կազմում դարձել է Գերմանիայի և Իսպանիայի չեմպիոն: Գերմանիայի ազգային հավաքականի կազմում անցկացրել է 47 հանդիպում, որի կազմում դարձել է Աշխարի արծաթե և բրոնզե մեդալակիր: