Ոստիկանության Արաբկիրի բաժնի հնետաքննչական բաժանմունքում նյութեր են նախապատրաստվում օգոստոսի 23-ին Արաբկիր վարչական շրջանում իշխանության ներկայացուցիչներրի նկատմամբ բռնություն գործադրելու փաստով:
Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ՝ այդ օրը՝ ժամը 23:50-ի սահմաններում, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ՊՊԾ գնդի 2-րդ գումարտակի 2-րդ վաշտի 2-րդ դասակի ծառայողները ծառայություն իրականացնելու ժամանակ նկատել են, որ 3 քաղաքացիներ վիճաբանում են: Ոստիկանության ծառայողները, մոտենալով նրանց, փորձել են պարզել վիճաբանության պատճառը, որից հետո նրանցից մեկին, ով չի ենթարկվել ոստիկանների օրինական պահանջին, երբ փորձել են նստեցնել պարեկային ավտոմեքենան, մոտեցել են մի խումբ քաղաքացիներ, որոնցից մի քանի հոգին ձեռքերով ու ոտքերով սկսել են հարվածել ոստիկաններին:
Տեսնելով, որ իրենք չեն կարողանում կարգի հրավիրել այդ անձանց, ոստիկաններից մեկը ռադիոկապով օգնություն է կանչել, ու ժամանած Արաբկիրի ոստիկանները իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնություն գործադրելու կասկածանքով Արաբկիրի ոստիկանություն են բերման ենթարկել մի քանի քաղաքացու:
Պարզվել է, որ նշված անձինք են՝ Երևանի բնակիչներ, 30-ամյա Նարեկ Տ․-ն, 29-ամյա Բաբկեն Բ․-ն, 32-ամյա Վարդան Մ․-ն, 33-ամյա Էդգար Բ․-ն, 27-ամյա Դավիթ Ղ․-ն, 17-ամյա Գեղամ Գ.-ն, 33-ամյա Հայկազ Հ․-ն և 31-ամյա Հակոբ Պ․-ն: Նշված անձանց մեծ մասը մասնակցելիս է եղել ինչ-որ հարսանեկան արարողության, որից հետո արարողությունից դուրս են եկել փողոց և մի կաթիլ մեղրի պատմություն ստեղծել: