Քանի որ աղբը հեշտ տեսանելի խնդիր է, «Սանիթեքը» դարձավ քաղաքական քարոզարշավի թիրախ․ ընկերության ներկայացուցիչ
«Սանիթեք» ընկերության ներկայացուցիչներն այսօր հերքեցին բոլոր մեղադրանքները, որ իրենց հասցեին հնչում են այս օրերին։ Իրավաբանն ապօրինի համարեց քրեական գործը, որով ընկերությունը մեղադրվում է հարկեր չվճարելու մեջ, իսկ մեկ այլ ներկայացուցիչ նշեց, որ դժվարին պայմաններում իրենք մշտապես շարունակել են կատարել իրենց աշխատանքը։
«2018 թվականին, երբ «Սանիթեքի» համար կրիտիկական և ընկերության համար բարդ ժամանակաշրջանի մեջտեղում սկսվեց հեղափոխությունը, և քանի որ աղբը հեշտ տեսանելի խնդիր է, «Սանիթեքը» դարձավ քաղաքական քարոզարշավի թիրախ»,- այսօրվա ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց ընկերության ներկայացուցիչը։
Այն ժամանակ, ինչպես հիշեցրեց խոսնակը, ընկերությանը մեղադրում էին նախկին իշխանությունների հետ գործարքի գնալու, սաբոտաժ անելու, նախկին իշխանավորներին ընկերության մասնաբաժինների պատկանելու և այլ բաների մեջ։ Նա այսօր հայտարարեց, որ ընկերությունը որևէ քաղաքական պատկանելիություն չունի։
Ընկերության ներկայացուցիչը պատմեց բոլոր այն նամակագրությունների, քննարկումների մասին, որ ունեցել են Երևանի քաղաքապետարանի հետ այս ընթացքում։ Նրա խոսքերով՝ նախնական շրջանում քաղաքապետարանից խոստումներ են եղել, որ աջակցություն կտրվի ընկերությանը, բայց հետո ինչ-որ պահի իրենք իմացել են, որ քաղաքապետարանը նոր հիմնարկ է ստեղծում աղբահանությունն իրականացնելու համար։
Խոսնակը պատմեց, որ ընկերության պարտավորությունների համաձայն՝ իրենք պարտավոր են նշված թվով աղբամաններն իրացնել պայմանագրի ամբողջ ժամկետի ընթացքում, ոչ թե ամեն պահի փողոցներում ունենալ 16 հազար աղբաման։ Սակայն նույնիսկ այս դեպքում, ընկերության ներկայացուցչի խոսքերով, դա անհնար է, քանի որ կան մարդիկ, որոնք հատուկ դիտավորությամբ այրում են աղբամանները։