Էներգետիկ վթարից հետո Շիրակի մարզում էլեկտրամատակարարումը վերականգնվել է
Էներգետիկ համակարգում տեղի ունեցած վթարից հետո Շիրակի մարզում էլեկտրամատակարարումը վերականգնվել է: «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերության «Ղարս» մասնաճյուղի գլխավոր ճարտարագետ Գրիգոր Մարտիրոսյանի փոխանցմամբ՝ դեպքից հետո էլեկտրաէներգիայի անջատումներ մարզում չեն եղել, որևէ թաղամաս հոսանքազրկված չէ:
Գլխավոր ճարտարագետը երևույթը որակում է արտասովոր: Նրա խոսքերով՝ մեկ էլ 2-3 տարի առաջ է համակարգում նման վթարային վիճակ եղել: Չի բացառում, որ 1-04 ծառայությունը հարկադրված գազանջատումների գնացած լինի՝ անվտանգությունից ելնելով: 1-04 ծառայությունից SHANTNEWS-ին տեղեկացրին, որ բազմաթիվ հեռախոսազանգեր են ստացել բնակիչներից այն մասին, որ հոսանքի տատանումների պատճառով գազի անվտանգության սարքերն են ազդանշաններ տվել: Իրենք էլ բնակիչներին խորհուրդ են տվել սարքերն անջատել ու սպասել, մինչև էլեկտրամատակարարումը կարգավորվի: Բնակիչներից կան ահազանգեր նաև էլեկտրական սարքավորումների՝ շարքից դուրս գալու մասին: Նշենք նաև, որ Գյումրիում լուսացույցներն աշխատում են: