Էլեկտրաէներգիայի անջատումներ Երևանում և 6 մարզում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 9-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10:00-16:00 Ավան-Առինջ՝ Բաբաջանյան նրբ․ 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 13 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-15:00 Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Թոթովենցի փ. 11/2 շենքը, Մոլդովական փ. 4/2, 8, 8/1 շենքերը, հանրակացարանի 1-7 մասնաշենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 4-րդ զանգ.՝ Բակունցի փ. 1, 2 շենքերը, Բակունցի փ. 1-ին նրբ․ 2, 3, 4, 5 շենքերը, Ս․Հովհաննիսյան փ. 10, 12, 14, 16, 18, 20 շենքերը, Բակունցի փ․ 2-րդ նրբ․ 5 շենքը, Գյուլիքեխվյան փ․ 31/2, 31/1, 35 շենքերըԱվան՝ Դ․Մալյան փ. 5, 20, 22 շենքերը, թիվ 96 դպրոցը, լաբորատորիան, Ավան Առինջ՝ Դուշամբեի փ. 1, 3, 5 շենքերը, Տաշքենդի նրբ. 8, 10, 12, 13, 15 շենքերը, թիվ 7 մանկապարտեզը, Բաբաջանյան նրբ․ 11, 15, 17, 19, 21, 23 շենքերը,
11:00-16:00 Նոր Արեշ 9փ. 27-60; 20փ. 1-53; 26փ. 1-13; 32փ. 1-57, 61-87; 40փ. 32-60; 42փ. 54-68 սեփական տները,
11:00-17:00 Նալբանդյան փ. 7, 9 շենքերը, Պուշկինի 1, 3 շենքերը, Աբովյան փ. 1, 4/3, 4/6 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ս․Տարոնցի նրբ․ 8 շենքը, թիվ 74 դպրոցը, «Քվանտ» վարժարանը, Գարեգին Նժդեհի փ․ 4, 6, 8, 10 շենքերը, Արարատյան փ․ 5 շենքը, Մանթաշյան փ․ 51 շենքը, Եղբայրության փ․ 6, 8 շենքերը Ներքին Շենգավիթ 1, 2 փողոցների սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Գոգոլի և Պարույր Սևակի փողոցների սեփական տները, Ռայնիսի փ. 1, 3, 17, 13, 15, 19, 88-90, 105 շենքերը, Ռայնիսի փ. 9, 11, 11ա շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ռայնիսի փ. 5, 7 շենքերը, սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ռուբինյանց փ. 12, 12/1, 14, 14/1, 16, 16/1, 20, 22, 24, 26, 28 շենքերը, թիվ 125 դպրոցը, Շովրոյան փ. 12, 14, 16 շենքերը և սեփական տները, Բուսաբանական և Գերցենի փողոցները, Էմինեսկու 1, 2 փողոցների սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Գոգոլի փ. 85, 86, 87 շենքերը, Պարույր Սևակի փ. 106 շենքը, Նորաշխարհային, Կիևյան, Թավրիզյան, Սևքարեցի Սաքոյի, Փափազյան փողոցների սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, «Եվանտ Գրուպ», «Եվրոշին», «Նուտրիբեյբի» ՍՊ ընկերությունները, «Էլիտ Գրուպ» ՓԲ ընկերությունը, Անդրանիկի փ. 111, 130 շենքերը, Առաքելյան փ. 66, 68, 70 շենքերը, Հակոբյանց փ. 22 շենքը, Հակոբյանց փողոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00-12։00 Խաչփառ գյուղը մասնակի,
10։00-16։00 Այգեստան, Կանաչուտ, Բերդիկ գյուղերը, Դեղձուտ, Հնաբերդ, Վերին Արտաշատ, Տափերական և Եղեգնավան գյուղերը մասնակի,
10։00-14։00 Խաչիկ գյուղը մասնակի,
10։00-16։00 Եղեգնաձոր քաղաքի Անդրանիկի փողոցը և Երևանյան խճուղին մասնակի, Շատին, Արտաբույք, Հորբատեղ, Եղեգիս, Քարագլուխ, Աղնջաձոր, Թառաթումբ, Հորս, Սալլի, Վարդահովիտ, Գողթանիկ, Հերմոն, Գետափ գյուղերը,