Էլեկտրաէներգիայի անջատումներ են սպասվում Երևանում և 7 մարզում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 3-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10:00-16:00 Շինարարների փ. 6, 8, 10/1 շենքերը, Արզումանյան փ. 8ա, 10, 12 շենքերը, Շիրազի փ. 20 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ավան-Առինջ՝ Դուշանբեի փ. 1, 2/4, 3, 5 շենքերը, Տաշքենդի նրբ. 2, 4, 6, 8, 10, 12, 13, 15 շենքերը, Աշխաբադի փ. 1, 5, 7 շենքերը, թիվ 7 մանկապարտեզը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-15:00 Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Մոլդովական փ. 2, 2/1, 2/2/, 4 շենքերը, թիվ 252 մանկապարտեզը, Բագրևանդի փ. 1, 1/3, 4/3 շենքերը, թիվ 133 դպրոցը, Նոր-Նորք 3-րդ զանգ.՝ Քոչարյան փ. 4 շենքը, Քոչարյան նրբ. 5 շենքը, Գայի պող. 26, 28, 32 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-16:00 Խաղաղ Դոնի փ. 19 շենքի 1-6 մուտքերը,
11:00-17:00 Կորյունի փ. 6, 8 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ա.Ավետիսյան փ. 36 շենքը, Գյուլբենկյան փ. 22 շենքը, Համբարձումյան փ. 8 շենքը, Աղբյուր Սերոբի փ. 1, 2, 2ա, 3, 3ա, 4, 5, 6, 6ա, 7, 8, 9, 10, 11, 44 շենքերը, Սոսեի փ. 1, 2, 2/2, 4, 6, 52ա, 54ա շենքերը, Սոսեի 2-րդ նրբ. 8 շենքը, «Սոսե-28» համատիրությունը, Գյուլբենկյան փ. 1, 2, 2/1, 23, 25 շենքերը, Բաղրամյան պող. 28, 30, 42, 44, 46, 48, 50-50բ, 54, 56, 58, 60, 62, 62ա, 64, 66, 66ա շենքերը և 2-րդ փակ. 6, 10 շենքերը, սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Համբարձումյան փ. 2, 4, 6, 8/1շենքերը, Գյուլբենկյան, Գուլակյան փողոցների սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Գուլակյան փ. 80 շենքը, թիվ 5 մանկապարտեզը, Վաղարշյան փ. 1, 3 շենքերը, Լեռ Կամսարի փ. 4 շենքը և սեփական տները, Լեռ Կամսարի փ. 30/2 շենքը, թիվ 76 դպրոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ա.Ավետիսյան փ. 21, 23 շենքերը, Համո Սահյան, Մալխասյանց, Սունդուկյան փողոցների սեփական տները, Անտառային փ. 33 շենքը, Վ.Փափազյան 2-րդ նրբանցքի և Սարկավագի 2-րդ փակուղու սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ուլնեցի 3-րդ փակ. 5 շենքը, Հովսեփյան փ․10, 10/1 շենքերը, Մանանդյան փ․ 34 շենքը, «Ա․Աբրահամյան», «Ռ․Գայստյան», «Ս․Մնացականյան», «Ցոլկ Էլիտ», «ԴԴ Գրուպ», «ԷՆԻ ԷԼ Նյութ Ինստիտուտ» ՍՊ ընկերությունները, «ՋԻ ԷՆՋ ՋԻ ՔԵՅ» ՓԲ ընկերությունը, Ներքին Շենգավիթ 1, 3, 4, 12 փողոցների սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,