Էլեկտրաէներգիայի անջատումներ Երևանում և 6 մարզերում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունիսի 28-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
11։00-17։00 Շրջանցիկ թունել թաղամասի սեփական տները և ջերմոցները, թիվ 34 մանկապարտեզը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, «Ավելիաց», «Իմեքս Գրուպ», «Իտոկոլ Ամ Կո», «Ջերմին» ՍՊ ընկերությունները, «Հայաստանի ազգային արխիվ» ՊՈԱԿ-ը, կինո արխիվը, «Ծարավ Աղբյուր» պոմպակայանը, «Հայ Արիներ» կազմակերպությունը, Ծարավ Աղբյուրի փ. 127/6 սեփական տունը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Հասրաթյան փ. 80/4 սեփական տունը, Քանաքեռ 6-րդ փողոցը, Ֆանարջյան փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Վերին Շենգավիթ 11 փողոցի և Մանթաշյան փողոցի սեփական տները, թիվ 46 դպրոցը, Մայիսի 9-ի փ․ 15 շենքը, Մանադյան փ․1, 1ա, 1/2, 3 շենքերը, Նիզամի փ. 55 շենքը, Գարեգին Նժդեհի փ․ 19, 19ա շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Շինարարների փ. 6, 8, 10 շենքերը, Արզումանյան փ. 8Ա, 10, 12 շենքերը, թիվ 118 դպրոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Արցախի փ. 10, 10Ա, 14 շենքերը, Գարեգին Նժդեհի փ. 58 շենքի 14-34 բնակարանները,
13։00-15։00 Աղի Հանք՝ թիվ 6 և թիվ 16 հատուկ դպրոցները, Աճառյան փ. 15 շենքը, «Մելնիցա» ռեստորանային համալիրը և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Թոթովենցի փ. 1, 3 շենքերը, Գայի պող. 11, 13 շենքերը, Նոր-Նորքի 3-րդ զանգ.՝ Բաղրմյան 2-րդ նրբ. 5 շենքը, Քոչարյան փ. 6, 8, 10, 12 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00-16։00 Վեդի քաղաքի Կասյան փողոցը մասնակի, Արտաշատ քաղաքի Մարքսի, Իսակովի, Աճառյան, Արազի, Այվազովսկու, Բակունցի, Բուդաղյան, Թորոմոնյան, Կասյան, Դուրյան, Օգոստոսի 23-ի, Օրբելի, Ներսիսյան փողոցները մասնակի, Շահումյան գյուղը,