Էլեկտրաէներգիայի անջատումներ Երևանում և 7 մարզերում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունիսի 19-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10։00-16։00 Տիգրան Մեծի պող. 54 շենքը, Նալբանդյան փ. 7, 9 շենքերը, Պուշկինի փ. 1, 3 շենքերը, Աբովյան փ. 1, 4/3, 4/6 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Խորենացի փ. 118-154 (զույգ) սեփական տները, Խորենացի փ. 4 նրբ. 9-61 (կենտ) սեփական տները, Խորենացի 3-րդ փակ. 17-30 սեփական տները, Օստրովսկի փ. 6, 8 սեփական տները, Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Թոթովենցի նրբ. 3/3 շենքը, Թոթովենցի փ. 7 շենքը, Մոլդովական փ. 26/2, 28, 28/1, 30/1, 30/2, 30/3, 32, 32/1, 36 շենքերը, Ն.Ստեփանյան փ. 5, 6, 7, 8, 9,10 11, 12, 13, 14 շենքերը, թիվ 135 դպրոցը, թիվ 246, 307 մանկապարտեզները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-15:00 Տիգրան Մեծի պող. 39, 41, 43 շենքերը, Նար-Դոսի փ. 27-37 սեփական տները, Խորենացի փ. 76-108 սեփական տները, Նոր-Նորքի 3-րդ զանգ.՝ Բաղյան 1-ին նրբ․ 4, 6 շենքերը, Գայի պող․ 24 շենքը, Բաղյան փ․ 7 շենքը, Բաղյան 2-րդ նրբ․ 1, 2 շենքերը, Քոչարյան փ. 6, 8, 10, 12 շենքերը, Նոր-Նորքի 4-րդ զանգ.՝ Ա․ Հովհաննիսյան փ. 4, 6, 6/1, 8, 8/1, 14 շենքերը, Գայի պող․ 37, 39, 41, 43 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 5-րդ զանգ.՝ Մառի փ. 14 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-17:00 Փափազյան փ. 22 շենքի 4-6 մուտքերը, Քանաքեռ 6, 7 փողոցների սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Օրբելի փ. 67 շենքը, թիվ 83 դպրոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Կիևյան փ. 12, 12ա, 14, 14ա շենքերը և սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Գրիբոյեդովի փ. 2, 4 շենքերը և սեփական տները, Կոմիտասի պող. 52, 54/1 շենքերը, թիվ 16 մանկապարտեզը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ա. Խաչատրյան փ. 30, 32 շենքերը և սեփական տները, Ա. Խաչատրյան 1-ին նրբ. 2 շենքը, թիվ 132 դպրոցը, թիվ 33 մանկապարտեզը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ն.Զարյան փ. 74 շենքը, «Էլիտ Սերվիս» ՍՊ ընկերությունը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, «Օլդ Թբիլիսի», «Դյուպլեկս», «Ղ-Տելեկոմ» ՓԲ ընկերությունները, «Գեոդեզիա և Քարտեզագրություն» ՊՈԱԿ, «Հորիզոն-95», «Ֆերակօ», «Էկոսենս» ՍՊ ընկերությունները, Կատովսկու, Օդեսայի փողոցների սեփական տները, Մանթաշյան փ․5 շենքը, Վերին Շենգավիթ 10 փողոցի սեփական տները, Ե․Թադևոսյան փ. 3/2-5/9 սեփական տները, Շևչենկո փ․10 շենքը, Գարեգին Նժդեհի փ․2 շենքը, Մայիսի 9-ի փ․2, 4/1, 4/2, 4/3, 4/4 շենքերը, Վերին Շենգավիթ 1-ին փողոցի սեփական տները, Նիզամի փ․2 շենքը, Մանանդյան փ․ 1/3 շենքը, Մայիսի 9-ի փողոցի 13 շենքը, Նիզամի փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Իսակովի պող. 32 շենքը, Բաշինջաղյան փ. 181 շենքը, Օհանովի փ. 80 շենքը, Ֆուչիկի 1-ին նրբ. 3 շենքը, Ֆուչիկի փ. 6 շենքը, Շերամի փ. 71 շենքը, Հակոբյանց փողոցը, Առաքելյան փ. 66, 68, 70 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00-13։00 Մասիս քաղաքի Հանրապետության, Երևանյան փողոցները, Ազատամարտիկների 3-10 փողոցները մասնակի, թիվ 6, 7, 9 նրբանցքները մասնակի, Վեդի քաղաքի Արարատյան, Սայաթ-Նովա փողոցները մասնակի,
10։00-16։00 Արտաշատ քաղաքի Մարքսի, Իսակովի, Աճառյան, Արազի, Այվազովսկու, Բակունցի, Բուդաղյան, Թորոմոնյան, Կասյան, Դուրյան, Օգոստոսի 23-ի, Օրբելի, Ներսիսյան փողոցները մասնակի, Արաքսավան, Ոսկետափ գյուղերը մասնակի, Շահումյան գյուղը,