Ինչպե՞ս է անցել Հենրիխի և Բեթթիի հարսանեկան խնջույքը
Հենրիխ Մխիթարյանն արդեն պաշտոնապես լքեց ցանկալի փեսացուների շարքը: Սովորաբար այսպես են ասում հայտնիների ամուսնությունից հետո:
Ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ և Լոնդոնի «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի ընտրյալը Բեթթի Վարդանյանն է: Նրա մասին համացանցում այնքան էլ շատ տեղեկություն չկա: Միայն հայտնի է, որ գործարար Միքայել Վարդանյանի դուստրն է, ավարտել է Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի բիզնեսի ֆակուլտետը:
Սուրբ Ղազար կղզում պսակադրության արարողությունից հետո Հենրիխը սոցիալական ցանցերի իր էջերում լուսանկար է հրապարակել և կից ռոմանտիկ գրառում է կատարել:
«Ամուսնացի´ր ինձ հետ և մնա ինձ հետ հավերժ»,- գրել է Հենրիխը:
https://www.facebook.com/HenrikhMkh/photos/a.607683775958996/2380027928724563/?type=3&theater
Մխիթարյանի հարսանիքն արժեցել է 150-200 հազար եվրո: Նման տեղեկություն է հաղորդում armlink անունով ինստագրամյան էջը:
Այնուհետև հարսանեկան այլ լուսանկարներ և մանրամասներ տարածվեցին համացանցում: Չուշացավ նաև բրիտանական հայտնի Daily Mail և The Sun պարբերականների անդրադարձը: Նրանց լուսանկարիչները նորապսակներին «որսացել էին» Վենետիկում նավակով զբոսնելիս:
Հարսանեկան արարողությանը երգել են լեգենդար Ալ Բանոն և Ռոմինա Փաուերը: Հենրիխն ու Բեթթին պարել են Felicita երգի հնչյունների ներքո, նաև ձայնակցել Ալ Bանոյին Volare երգի ժամանակ:
Էլ ինչ հայկական հարսանիք առանց հայկական երգ երաժշտության:
View this post on Instagram
De el inch harsaniq aranc haykakan yerazhshtutyan????
A post shared by ??⚜️ Luxe Armenia ⚜️?? (@luxe.armenia) on Jun 18, 2019 at 2:12am PDT
Հատկանշական է, որ վերջին մեկ շաբաթը «Արսենալի» ֆուտբոլիստների համար կարծես հարսանեկան արարողությունների կազմակերպման և անցկացման արձակուրդ լիներ: Օրեր առաջ տեղի էին ունեցել նաև «Արսենալի» կիսապաշտպան Մեսութ Օզիլի ու պաշտպան Սեադ Կոլաշինացի հարսանեկան արարողությունները: