Գյումրու փոխքաղաքապետը հրաժարական է տվել, թեկնածուի անունն արդեն հայտնի է
Հրաժարական է ներկայացրել Գյումրու փոխքաղաքապետ Վաղարշակ Մխիթարյանը: Աշխատանքից ազատման դիմումը փոխքաղաքապետը  ներկայացրել է հունիսի 5-ին, բայց նրա աշխատանքից ազատման մասին տեղեկատվությունը տարածվել է միայն այսօր։
«Հունիսի 5 -ին է Վաղարշակ Մխիթարյանը ներկայացրել աշխատանքից ազատման դիմում, և հենց նույն օրն էլ  քաղաքապետի  հրամանով   ազատվել է աշխատանքից։ Դիմումի մեջ որպես պատճառ նշված է եղել առողջական խնդիրներ ունենալու հանգամանքը»,- SHANTNEWS-ի հետ հեռախոսազրույցի ընթացքում փոխանցել է Գյումրիի քաղաքապետարանի մամուլի քարտուղար Սոնա Առաքելյանը:
SHANTNEWS-ը կապ է  հաստատել նաև արդեն նախկին փոխքաղաքապետի հետ: Վաղարշակ Մխիթարյանը պատասխանել է, որ  աշխատանքից ազատման դիմում ներկայացրել է ինքնակամ:
«Ունեի առողջական խնդիրներ,որոնք աշխատանքիս հետ  անհամատեղելի էր ու հունիսի 5 ին ներկայացրել եմ  աշխատանքից ազատման դիմում, այդ օրվանից աշխատանքի չեմ գնում, հենց հիմա էլ բուժում եմ ստանում»,- պարզաբանել է Վաղարշակ Մխիթարյանը:
Իսկ թե ինչու է  իր աշխատանքից ազատվելու տեղեկատվությունը միայն ինն օր անց տարածվել, նախկին փոխքաղաքապետը  խորհուրդ տվեց  այդ մասին  պարզաբանում ստանալ քաղաքապետարանից:
Վաղարշակ Մխիթարյանը Գյումրիի  քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանի մտերիմ ընկերն է։ Նա երկար տարիներ աշխատել է դատախազությունում, եղել Շիրակի մարզի դատախազի տեղակալ, սակայն Գևորգ Կոստանյանի՝ ՀՀ գլխավոր դատախազ նշանակվելուց հետո դատախազությունում հին կադրերի կրճատումներ եղան, պաշտոնից ազատվեց նաև Վաղարշակ Մխիթարյանը։ Սամվել Բալասանյանը նրան անմիջապես հրավիրեց աշխատանքի։ Նա 2014 թվականի հունիսի 20-ից զբաղեցնում էր փոխքաղաքապետի պաշտոնը։
Գյումրու քաղաքապետարանի մամուլի քարտուղարը նաև փոխանցեց, որ արդեն կա փոխքաղաքապետի նոր թեկնածու:
«Դեռ  նոր նշանակում չի եղել ,կա թեկնածու, ով քաղաքապետարանի կրթության բաժնի պետ  Հայկ Սուլթանյանն է, նրա թեկնածությունը քաղաքապետը  կներկայացնի առաջիկայում հրավիրվելիք ավագանու արտահերթ նիստի ժամանակ»,- պարզաբանել է Սոնա Առաքելյանը: