Էլեկտրաէներգիայի անջատումներ Երևանում և 5 մարզերում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունիսի 13-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`Երևան քաղաքում՝
10։00-14։00 Նոր-Նորքի 9-րդ զանգ.՝ Դավիթ Բեկի փողոցին հարակից տարածքների սեփական տները, Նորք-Մարաշ՝ Դավիթ Բեկի փ. 95/6, 103/1 սեփական տները, Նորք թաղ. 7, 13 փողոցների սեփական տները և Նորքի 17 փողոցի 1-ին նրբանցքի սեփական տները,
10։00-16։00 Նալբանդյան փ. 7, 9 շենքերը, Պուշկինի փ. 1, 3 շենքերը, Աբովյան փ. 1, 4/3, 4/6 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Չարենցի փ. 23, 21 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Մոլդովական փ. 1, 3, 7 շենքերը, Գայի պող. 1, 1/1 շենքերը, Դ.Մալյան նրբ. 2, 3 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-13:00 Ա․Շահինյան փ. 93, 107 սեփական տները, Մխիթարյան միաբանության դպրոցը, թիվ 5, 10 մանկապարտեզները, Ն․ Սաֆարյան փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Քրիստափորի փ. 1-107 սեփական տները, Օստրովսկի փ. 1-95 սեփական տները, Ծխախոտագործների փ. 62-68 սեփական տները, Խորենացի փ. 49 շենքը, Ավան՝ Բրյուսով թաղ․ 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 շենքերը, Դուրյան թաղ․29, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 56, 57 շենքերը, Սայաթ-Նովա թաղ․ 1/1, 1/2, 6, 7, 8, 8/1, 8/2 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-15:00 Նոր-Նորքի 4-րդ զանգ.՝ Ա.Հովհաննիսյան փ. 10 շենքը, Նոր-Նորքի 5-րդ զանգ.՝ Մառի նրբ․ 3, 4, 6, 8 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Նոր-Նորքի 7-րդ զանգ.՝ Ավետիսյան փ. 7 շենքը, Նոր-Նորքի 9-րդ զանգ.՝ Վիլնյուսի փ. 91 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ավան՝ Դուրյան թաղ. 45 շենքը,
11:00-17:00 Եղիշե Թադևոսյան փ․ 2, 4, 6 շենքերը, Արշակունյաց պող․ 48/3, 48/1, 50/2, 52/1 շենքերը, Բայդուկովի, Մխչյան, Կատովսկու, Օդեսայի փողոցների սեփական տները, Ֆուչիկի փ. 4 շենքը, Ֆուչիկի 1-ին նրբ. 15 շենքը, Դավթաշեն 1-ին թաղ. 13 շենքի 1 և 2 մուտքերը, Նորաշեն թաղ. 5/1, 9, 11, 14, 15, 26, 27, 28, 47 շենքերը, Մազմանյան փ. 5/9 շենքերը, Բաբաջանյան փ. 1 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ս․ Տարոնցի նրբ․ 10 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Չոլակյան և Ա.Տիգրանյան, Վրթանես Փափազյան, Ֆանարջյան փողոցների սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ֆանարջյան 2-րդ նրբանցքի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Քանաքեռ 6, 7 փողոցների սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00-16։00 Ձորաղբյուր, Կամարիս և Գեղաշեն գյուղերը մասնակի,
10։30-16։30 Ծաղկաձոր քաղաքը մասնակի, Սպորտհամալիրն ամբողջությամբ, Ծաղկաձորի պոմպակայանը, «Մկրտչյան Գևորգ» ԱՁ-ն, «Ինվեստ Մեդիա-Գրուպ», «Գրիգորյան» ԱՁ-ն և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-14:00 «Լեն-Թոր» Ա/Ձ-ն, «Երևանյան ջրառ», Սոլակի տեղամասը, Սեփականատեր «Ջ.Հովհաննիսյան», «Բջնի-Քաղսի» այգեգործական ընկերությունը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00-11։00 Վաղաշեն համայնքն ամբողջությամբ,
10։30-12։00 Սևան քաղաքի «Կոնվերսբանկ» և «Հայբիզնեսբանկ» ընկերությունները, «Տարոն» սուպերմարկետը, Սևանի պետական քոլեջը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10:00-16:00 Աշոցքի տարածաշրջանի Մուսայելյան գյուղի հին գյուղ թաղամասը մասնակի, Ախուրյանի տարածաշրջանի Ախուրյան գյուղը մասնակի,
12:00-17:00 Դաշտադեմ, Ձյունաշող, Պաղաղբյուր և Մեծավան գյուղերը,
12:00-16:00 Սիսիան քաղաքի Չարենցի, Սպանդարյան, Մյասնիկյան, Շիրվանզադեի, Ֆիզկուլտուրնիկի, Իսրայելյան, Մանուկյան, Ադամյան փողոցները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
09:15-12:15 Քաջարան գյուղը,
11:00-15:00 Շաղաթ գյուղը մասնակի: