Իսպանական «Բարսելոնայի» և Արգենտինայի ազգային հավաքականի հարձակվող Լիոնել Մեսսին այս տարվա ընթացքում վաստակել է 127 մլն դոլար և այս ցուցանիշով, ըստ Forbes-ի վարկածի, դարձել ամենաբարձր վարձատրվող մարզիկը:
Նա միակ ֆուտբոլիստը չէ ամենաբարձր վարձատրվող մարզիկների աղյուսակում: Պատմության մեջ առաջին անգամ առաջին երեք տեղերը զբաղեցրել են ֆուտբոլիստները: Երկրորդ տեղում է «Յուվենտուսի» և Պորտուգալիայի հավաքականի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն, ում եկամուտները կազմել են 109 մլն դոլար:
Երրորդը ՊՍԺ-ի և Բրազիլիայի հավաքականի հարձակվող Նեյմարն է 105 մլն դոլար եկամուտով: Չորրորդ հորիզոնականը զբաղեցնում է մեքսիկացի բռնցքամարտիկ Սաուլ Ալվարեսը, որը վաստակել է 94 մլն եվրո:
Նշենք, որ աղյուսակում հայտնվել է ընդամենը մեկ կին մարզիկ` ամերիկացի թենիսիստուհի Սերենա Ուիլյամսը: Նա 30 մլն դոլար եկամուտով զբաղեցրել է 63-րդ հորիզոնականը: