Լոնդոնի քաղաքապետ Սադիկ Խանն արձագանքել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վիրավորանքներին: Քաղաքապետի խոսքերով` Սպիտակ տան ղեկավարն իրեն պահում է 11 տարեկան երեխայի նման:
BBC News-ի փոխանցմամբ` Խանն ասել է, որ Թրամփին «մանկական գրառումներով» պատասխանելն իր արժանապատվությունից ցածր է:
Հունիսի 1-ին Լոնդոնի քաղաքապետը Observer թերթում հրապարակած իր հոդվածում Սպիտակ տան ղեկավարին նույն հարթության վրա էր դրել աջակողմյան եվրոպացի քաղաքական գործիչների հետ, ովքեր աչքի են ընկնում հռետորաբանությամբ և ինչը, իր կարծիքով, արդիական էր ֆաշիստների շրջանում 20-րդ դարի առաջին կեսին:
Հունիսի 3-ին ամերիկացի առաջնորդը Twitter-ում գրառում էր արել Լոնդոնի քաղաքապետի մասին` համեմատելով Նյու Յորքի «հիմար և անգործունակ քաղաքապետ» Բիլ Դե Բլազիոյի հետ: Թրամփը նշել էր, որ Խանն «ահավոր է կատարում իր աշխատանքը» որպես քաղաքապետ:
«Նա անհաջողակ է, ով ավելի շուտ պետք է կենտրոնանա Լոնդոնում հանցագործությունների, այլ ոչ թե ինձ վրա»,- ասել էր Թրամփը նախքան Միացյալ Թագավորություն ժամանելը: