Արցախում շարունակվում է ֆուտբոլային տոնը
Հունիսի 2-ին Ասկերանի քաղաքային մարզադաշտում տեղի է ունեցել Աբխազիա-Չամերիա ֆուտբոլային հանդիպումը: Առաջին գոլը 27-րդ րոպեին խփել է Չամերիայի հավաքականը, այնուհետև 47, 48 և 72-րդ րոպեներում խփած գոլերով Աբխազիան 3։1 հաշվով հաղթանակ է տարել:
Մարտունիի նորաբաց մարզադաշտը հյուրընկալել է Արևմտյան Հայաստանի և Հարավային  Օսիայի հանրապետությունների  ֆուտբոլային դիմակայությունը: Խաղն ավարտվել է 2։1 հաշվով` հօգուտ Հարավային Օսիայի: Միջոցառմանը ներկա էին Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը, Հարավային Օսիայի նախագահ Անատոլի Բիբիլովը, Արևմտյան Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմենակ Աբրահամյանը, պետական պաշտոնյաներ, հյուրեր:
Մարտակերտում տեղի է ունեցել Պադանիա-Սեկեի մարզ հանդիպումը: Պադանիան 4 անպատասխան գնդակ է ուղարկել Սեկեի մարզի դարպասը: Հանդիպումն ավարտվել է 4։0 հաշվով:
Մրցութային օրվա վերջին հանդիպումը կայացել է Ստեփանակերտի կենտրոնական՝ Ստեփան Շահումյանի անվան մարզադաշտում: Ուժերն են չափել Արցախի եւ Սապմիի հավաքականները: Հանդիպման մեկնարկն ակտիվ էր:
Արդեն 6-րդ րոպեին՝ մրցակցի դարպասը գրավել են Արցախի հավաքականի ֆուտբոլիստները: Առաջին գոլի հեղինակը Նորայր Մկրտչյանն էր: Քիչ անց՝ Սապմիի ներկայացուցիչները հաշիվը հավասարեցրել են: Առաջին խաղակեսի ավարտին մոտ՝ 43-րդ րոպեին տանտերերը կրկին առաջ անցան հաշվում: Սապմիի դարպասը գրավեց Արսեն Սարգսյանը: Առաջին խաղակեսն ավարտվեց 2։1 հաշվով՝ հօգուտ տանտերերի: Երկրորդ խաղակեսում հյուրերը փորձեցին ճնշել տանտերերին: Սակայն Արցախի հավաքականը իրավիճակը վերահսկում էր: Խաղի տրամաբանությունը չփոխվեց անգամ հյուրերի երկրորդ գոլից հետո: Գրեթե անմիջապես՝ տանտերերը երրորդ գոլը խփեցին: Հաղթական գոլի հեղինակ դարձավ Դմիտրի Մալյական: Խաղն ավարտվեց Արցախի հավաքականի հաղթանակով՝ 3։2:
Խմբային փուլը կավարտվի հունիսի 4-ին: 2 օր անց նախատեսված են կիսաեզրափակիչի խաղերը։ Կազմակերպիչները հոգ են տարել, որ առաջնության օրերը նաև մշակութային միջոցառումներով հագեցած լինեն:
Եզրափակիչ հանդիպումը տեղի կունենա հունիսի 9-ին։