Արցախ ժամանող ֆուտբոլիստներին դիմավորում են «Պապիկ-տատիկի» հուշարձանի մոտ
Ստեփանակերտի «Մենք ենք, մեր սարերը» հուշարձանի մոտ այսօր ընդունել են չճանաչված պետությունների ֆուտբոլի կոնֆեդերացիայի (CONIFA) առաջնությանը մասնակցելու համար Արցախ ժամանող օտարերկրյա պատվիրակություններին։ Կեսօրին այնտեղ է ժամանել Սեկեի մարզի հավաքականը, որին ողջունել են պաշտոնյաներն ու արցախցիները։
«Մտնելով Արցախի տարածք մեզ առաջինը գրավեցին սաղարթախիտ անտառներն ու լեռները: Ճանապարհին հանդիպածներիս բարևում էի: Ես նկատել եմ, որ արցախցիներն ընկերական են ու ջերմ: Արցախի մասին շատ տեղեկություններ չունեի: Գիտեի միայն համացանցի միջոցով: Տեղյակ եմ, որ Արցախը հակամարտող երկիր է, բայց պիտի ասեմ, որ այստեղ ամեն ինչ խաղաղ է»,- Artsakhpress.am-ին հայտնել է հավաքականի մարզիչ Ջոզեֆ Գազդան:
Հիշեցնենք, որ մրցաշարն անցկացվելու է Արցախի 4 քաղաքներում՝ Ստեփանակերտ, Ասկերան, Մարտունի, Մարտակերտ։ Արցախում արդեն սկսել են ընդունել հյուրերին, որոնք ժամանում են 7 չճանաչված կամ կիսաճանաչված երկրներից։ Մրցաշարին մասնակցելու են հետևյալ հավաքականները՝