BBC-ի ռուսական ծառայությունն անդրադարձել է Եվրոպա լիգայի եզրափակիչ փուլին՝ խոսելով այն Ադրբեջանում անցկացնելու որոշման«ոչ այնքան լավ գաղափար լինելու» մասին:
Հոդվածի հեղինակը նշել է, որ Եվրոպա լիգայի եզրափակիչ խաղերը տարբեր տարիների ընթացքում անցկացվել են եվրոպական շուրջ երկու տասնյակ երկրներում, սակայն, առաջին անգամ է, որ խաղերը հյուրընկալող երկիրը երկրպագուներին դե ֆակտո թույլ չի տվել ներկա գտնվել իրենց սիրելի ակումբի խաղին:
«Առաջին անգամ է, որ Եվրոպա լիգայի եզրափակիչ խաղը տեղի է ունենում եվրոպական մի երկրում, ուր արգելվում է մուտք գործել եվրոպական մեկ այլ երկրի ՝ Հայաստանի ներկայացուցիչներին: Տեսականորեն Ադրբեջան մուտքն արգելված է միայն Լեռնային Ղարաբաղ այցելած անձանց, բայց դե ֆակտո այդ երկիր գրեթե անհնար է մուտք գործել հայկական ազգանուն ունենալու դեպքում»,- ասված է հոդվածում:
Հեղինակը հոդվածում քննադատում է նաև ՈւԵՖԱ-ին այն բանի համար, որ չկարողացավ լուծել ակումբի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի՝ խաղին մասնակցելու հարցը, և որպես օրինակ՝ բերում է Բաքվի փողոցներից մեկում Մխիթարյանի անվամբ մարզաշապիկներով երկու երիտասարդներին ոստիկանության կողմից հարցաքննությունն ու տրիբունաներում տեղի ունեցած այլ միջադեպեր: