«Չելսի»-«Արսենալ». բուքմեյքերների գործակիցները
Այսօր` Երևանի ժամանակով 22:55-ին, Եվրոպա լիգայի եզրափակիչ խաղում գավաթի համար կպայքարեն երկու անգլիական ակումբներ՝ «Չելսի»-ն ու «Արսենալ»-ը:
Երկու թիմերն էլ խաղին մոտեցել են կորուստներով: «Զինագործներ»-ի կազմից խաղին չեն մասնակցի Հենրիխ Մխիթարյանը (անվտանգության նկատառումներով չի մեկնել Բաքու), Աարոն Ռեմսին (ազդրի մկանային վնասվածք), Դենիս Սուարեսը (մկանային վնասվածք), Հեկտոր Բելյերինը (ծնկի վնասվածք), Ռոբ Հոլդինգ (ծնկի վնասվածք): Կասկածի տակ է նաև Դենի Ուելբեկի մասնակցությունը, ով նոր է ապաքինվել վնասվածքից:
«Արիստոկրատներ»-ից խաղը բաց կթողնեն Ռուբեն Լոֆտուս-Չիկը (կրնկի վնասվածք), Կալլում Հադսոն-Օդոին (կրնկի վնասվածք), Անտոնիո Ռյուդիգերը (ծնկի վնասվածք): Հարցականի տակ է Նգոլո Կանտեի և Թիմ Կեհիլի մասնակցությունը, ովքեր առողջական խնդիրներ ունեն:
Բուքմեյքերական ընկերությունները «Չելսի»-«Արսենալ» զույգի ֆավորիտ են համարում «արիստոկրատներին». գավաթին տիրելու նրանց հնարավորությունը գնահատվում է 1.65 գործակից, «զինագործներինը»` 2.3:
Հանդիպման հիմնական ժամանակում Մաուրիցիո Սարիի սաների հաղթանակը  գնահատվում է 2.25 գործակից, Ունայի Էմերիի սաների հաղթանակը` 3.45, ոչ-ոքին` 3.35 գործակից:
Խաղադրույքներ են առաջարկվում նաև ֆուտբոլիստների անհատական գործողությունների հետ կապված: Գոլ խփելու համար ամենաբարձր գործակիցները սահմանվել է «Արսենալ»-ի հարձակվող Պիեր-Էմերիկ Օբամեյանգի համար. նրա՝ գոլի հեղինակ դառնալու հնարավորությունը գնահատվում է 2.1 գործակից: «Չելսի»-ի ֆուտբոլիստներից գոլի հեղինակ դառնալու հավանականությունը, ըստ բուքմեյքերական ընկերությունների, ամենաբարձրը բելգիացի կիսապաշտպան Էդեն Ազարինն է, ում համար սահմանված է 2.37 գործակից:
ՈւԵՖԱ-ի Եվրոպա լիգայի եզրափակիչ «Չելսի»-«Արսենալ» հանդիպմանը կարող եք հետևել «Շանթ» և «Շանթ Պրեմիում» հեռուստաալիքների ուղիղ եթերում մայիսի 29-ին՝ ժամը 22:55-ին: