Այսօր նախագահական նստավայրում նախագահ Արմեն Սարգսյանը Հանրապետության տոնի առթիվ մեդալներ է հանձնել մշակույթի գործիչներին:
Հանրապետության տոնի առթիվ մշակույթի զարգացման գործում ներդրած ավանդի համար արձակագիր, թարգմանիչ Վահագն Գրիգորյանը պարգևատրվել է «Մովսես Խորենացի» մեդալով։
Կոմպոզիտոր, գործիքավորող Վահան Նահապետյանը պարգևատրվել է «Մովսես Խորենացի» մեդալով։
Վանաձորի տիկնիկային թատրոնի տնօրեն, գեղարվեստական ղեկավար Սերյոժա Մելիքյանը պարգևատրվել է Երախտագիտության մեդալով։
Իրավակարգի ամրապնդման և հանցավորության դեմ պայքարի գործում ներդրած ավանդի համար Երախտագիտության մեդալով պարգևատրվել է Նելլի Դուրյանը:
Ֆիզիկական կուլտուրայի ու սպորտի զարգացման մեջ ներդրում ունենալու համար Երախտագիտության մեդալով պարգևատրվել է Արամ Մարգարյանը:
Երկարամյա աշխատանքային վաստակի համար պարգևատրվել է փաստաբան Միշա Փիլիպոսյանը:
ՀՀ ժողովրդական նկարչի պատվավոր կոչում է շնորհվել քանդակագործ Յուրիկ Պետրոսյանին:
ՀՀ վաստակավոր արտիստի պատվավոր կոչում է շնորհվել Գյումրու Վարդան Աճեմյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնի դերասանուհի Դիանա Մացոյանին:
ՀՀ վաստակավոր արտիստի կոչում է շնորհվել Երևանի Հրաչյա Ղափլանյանի անվան դրամատիկական թատրոնի դերասան Արտաշես Մխիթարյանին:
ՀՀ վաստակավոր նկարչի պատվավոր կոչում է շնորհվել գեղանկարչուհի Լաուրա Ավետիսյանին:
ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործչի կոչում է շնորհվել Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի պրոֆեսոր, արվեստագիտության դոկտոր Ժաննա Զուրաբյանին:
ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործչի կոչում է շնորհվել Հայաստանի գուսանական երգի պետական համույթի գեղարվեստական ղեկավար, կոմպոզիտոր Գևորգ Մանասյանին:
ՀՀ մշակույթի վաստակավոր գործչի պատվավոր կոչում է շնորհվել Վանաձորի «Հորովել» երգի պարի համույթի դիրիժոր, քանոնահարուհի Էլմիրա Կռոյանին:
ՀՀ մշակույթի վաստակավոր գործչի պատվավոր կոչում է շնորհվել դաշնակահարուհի Նելլի Սարգսյանին: