Давай, до свидания! Ուտկինն աջակցությունն է հայտնել Հենրիխ Մխիթարյանին
«Էխո Մոսկվի» ռադիոկայանի հաղորդավարներ Վասիլի Ուտկինը, Սերգեյ Բունտմանը և Մաքսիմ Կուրնիկովը քննարկել են մայիսի 29-ին, Բաքվում կայանալիք «Չելսի»-«Արսենալ» ակումբների հանդիպման նախաշեմին հայազգի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի շուրջ ստեղծված իրավիճակը:
Ինչպես փոխանցում է Rusarminfo-ն, հայկական արմատներ ունեցող Բունտմանն իր աջակցությունն է հայտնել Բաքու չմեկնելու Մխիթարյանի որոշմանը: Ռադիոմեկնաբանը նաև հայտարարել է, որ հպարտ է, որ ներառված է Ադրբեջանի ԱԳՆ «սև ցուցակ»-ում:
«Ես նույնպես կհպարտանայի: Ես վերադարձրել եմ ինքնաթիռի տոմսս, պատրաստվում էի այնտեղ գնալ: Այդ առիթով ես թվիթերում գրառում եմ կատարել, ինչից հետո ադրբեջանական ԶԼՄ-ներում իմ մասին սարսափելի բաներ սկսեցին գրել… ես հանձնել եմ տոմսս, որովհետև անհանգստացած եմ ստեղծված ընդհանուր իրավիճակով: Ես չէի ցանկանում դիտել հանդիպումը, որովհետև իմ գլխում այլ բաներ էին պտտվելու… այդ գրառման մեջ ես Ադրբեջանին ուղղված որևէ վատ բան չեմ արտահայտել: Ով ինչպես է հասկացել՝ իր գործն է: Բայց երբ ես կարդացի, թե ինչ են իմ մասին գրել ադրբեջանցի ընթերցողները, հիմա չեմ զսպի ինձ ու կասեմ. Ընկերնե՛ր, եթե դուք հողն այդպես պաշտպանեիք, ինչպես ինձ վրա եք հարձակվում, ապա ձեզնից որևէ մեկն անգամ թեյի գդալ չէր կարողանա վերցնել: Հիմա ինձ բացարձակ չի հետաքրքրում, թե դուք ինչ կասեք իմ մասին: Ամեն ինչ բավարար չափով ասված է: Давай, до свидания»,- իր հերթին ասել է Վասիլի Ուտկինը: