Որքան էլ անվտանգության երաշխիքներ տրամադրի Ադրբեջանի իշխանությունը, թաքնված վտանգներ, այդուհանդերձ, մնում են: Այս մասին «Շանթ» հեռուստաընկերության եթերում հայտարարել է ադրբեջանագետ Անժելա Էլիբեգովան՝ խոսելով Ադրբեջանի կողմից Հենրիխ Մխիթարյանի անվտանգությունն ապահովելու մասին ՈւԵՖԱ-ին տված երաշխիքների մասին:
Հաղորդման ընթացքում մասնավորապես անդրադարձ է կատարվել 2015 թվականին Բաքվում կայացած «Բորուսիա»-«Գաբալա» հանդիպմանը նախորդած իրադարձություններին, երբ հենց իշխանությունների կողմից սպառնալիք հնչեց հայ ֆուտբոլիստին ձերբակալելու մասին:
«Այս իրավիճակում, փաստացի, ՈւԵՖԱ-ին տրվեցին երաշխիքներ, բայց լրատվամիջոցների, փորձագետների մակարդակով նույն սպառնալիքները գնացին, թե «դե լավ, Հենրիխ Մխիթարյանը քաղաքում կարող է պտտվել, ինչ-որ մեկը, որն Արցախի «կորստի» ցավն իր մեջ է տանում, կարող է գալ, մի բան անել էդ տղային, մենք ո՞նց ենք պատասխան տալու, ավելի լավ է՝ չգա»: Կամ, ասենք, ադրբեջանցի Ռովշան Ասկերովը` «Ի՞նչ, որտե՞ղ, ե՞րբ» խաղի մասնակիցը, ասում է՝ «դե, իրեն Քենեդիից ավելի լավ այդտեղ կպաշտպանեին»: Մենք բոլորս գիտենք, թե ինչով ավարտվեց Քենեդիի կյանքը»,- ասել է Անժելա Էլիբեգովան: