Հո՞ կրակը չենք ընկել, Հայոց պատմությունն է, ի՞նչն է. Կոնդի բնակիչները զայրացել են
Մենք չենք հեռանա այստեղից, քանի դեռ Երևանի ճարտարապետը կամ քաղաքապետը մեզ չի ընդունել: Մինչև չհանդիպենք, մենք չենք գնա: Հո՞ կրակը չենք ընկել: Հայոց պատմությունն է, ի՞նչն է: Ինչքան կարելի է այսքան գնալ-գալ: Մենք ուզում ենք հստակ պատասխան լսել: 2011 թվականից գնում-գալիս ենք: Այս մասին Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի մամուլի քարտուղար Հակոբ Կարապետյանի հետ զրույցում հայտարարեցին Կոնդի բնակիչները, որոնց այսօր առավոտից բողոքի ակցիա են հրավիրել Երևանի քաղաքապետարանի դիմաց:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք` Կոնդի բնակիչները այսօր բողոքի ակցիա են անցկացրել քաղաքապետարանի մոտ` պահանջելով նոր չափագրումներ կատարել` դրանք համաձայնեցնելով թե´ Կադաստրի, թե´ Երևանի քաղաքապետարանի հետ: Բնակիչները բողոքում են, որ իրենց կատարած չափագրումները Կադաստրը չի ընդունում` որպես սեփական տարածք չի գրանցում:
SHANTNEWS.am-ի թղթակցի հարցին` ինչ պատասխան են բնակիչները ստացել իրենց դիմումներին, նրանք ասացին` իրենց պատասխանել են` գրեք անհատական դիմումներ, որոնք անհատապես կքննվեն:
«Գրում ենք, ուղարկում ենք, դրան զուգահեռ գումարներ էլ ենք ծախսում: Հո՞ մենք կրակը չենք ընկել, որ գումար ծախսենք ու փաստի առաջ կանգնենք»,- հայտարարեցին բողոքի ակցիայի մասնակիցները`պահանջելով հանդիպում միաժամանակ թե´ Երևանի քաղաքապետի, թե´ գլխավոր ճարտարապետի հետ:
«Պետք է երկուսն էլ իրար հետ մեզ լսեն ու հարցին լուծում տան: Տարիներ շարունակ նույն վիճակն է»,- բողոքեցին բնակիչները:
Հակոբ Կարապետյանը տեղեկացրեց, որ այսօր` ժ. 14.00-ին Երևանի գլխավոր ճարտարապետ Արթուր Մեսչյանը կընդունի քաղաքացիներին: Այս հայտարարությունից գոհ բնակիչները ասացին, որ կսպասեն նրա հետ հանդիպմանը: