«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 15-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10։00-16։00 Աղայան փ. 7, 9 շենքերը, Աբովյան փ. 25 շենքը, Տերյան փ. 62 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Թոթովենցի փ. 1/1, 15 շենքերը, Մոլդովական փ. 3/1, 5, 12, 13, 14 շենքերը, Գայի պող. 11, 13 շենքերը, թիվ 164 դպրոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-15:00 Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Մոլդովական փ. 44/2, 44/3, 44/4, 46, 46/1, 48, 48/1, 48/2, 48/3 շենքերը, Նոր-Նորքի 3-րդ զանգ.՝ Քոչարյան փ. 10, 18 շենքերը, Նոր-Նորքի 5-րդ զանգ.՝ Մառի փ. 18/1 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-17:00 Զավարյան փ. 1, 1Ա, 2, 6 շենքերը, Նալբանդյան փ. 7/1 շենքը, Արամի փ. 4/3 շենքը և Աբովյան փ. 2/5 շենքը, Նորագավիթ 9 փողոցը, Նորագավիթ 9փ․ 1, 2 նրբանցքների սեփական տները, Շիրակի փ․ 2/7Ա շենքի 1, 2, 3 հարկերը, Արտաշիսյան փ. 88 շենքը, Մայիսի 9-ի փ․ 51 շենքի 3-րդ մուտքը, Չեխովի փ․ 10Ա շենքը, Եղբայրության փ․ 14 շենքը, Չեխովի փ․ 15, 17 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Կամարակ 2-րդ նրբ. 4-68 սեփական տները, Պ.Սևակի փ. 4-78 սեփական տները, Մ.Ավետիսյան 1փ. 13գ- 45գ սեփական տները, Վ. Փափազյան 2-րդ նրբ. 113-115 սեփական տները, Համո Սահյան փ. 86-102 սեփական տները, Վ.Վաղարշյան փ. 1, 3 շենքերը, Աղբյուր Սերոբի փ. 3ա, 5 շենքերը, Գուլակյան փ. 45-61 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Իսակովի պող. 50/3 շենքը, Մարգարյան 13 շենքը, Առաքելյան փ. 68 շենքը, ՀԱ Բ-2 թաղ. 135 շենքը, Բաբաջանյան փ. 81 շենքը, Սեբաստիայի փ. 22/1, 26 շենքերը, Արարատյան 1-ին զանգ. 10/3, 10/6 շենքերը, Անդրանիկի փ. 95, 97, 101, 103 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00-16։00 Ջրվեժի ամառանոցները մասնակի, Ձորաղբյուրի ամառանոցները մասնակի, Աբովյան քաղաքի կենտրոնական շուկայի ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Հանրապետության փ. 15 բազմաբնակարան շենքը, Գեղաշեն գյուղը մասնակի,
10:00-16:00 Աշոցքի տարածաշրջանի Մայիսյան գյուղի արևմտյան մասը, Անիի տարածաշրջանի Լանջիկ գյուղի նոր թաղամասը: