Երևանում և 4 մարզում սպասվում են էլեկտրաէներգիայի պլանային անջատումներ
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 6-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
Երևանում
10:00-16:00 Ագաթանգեղոսի փ. 29, 29/1 շենքերը, Տիգրան Մեծի պող. 6-12 շենքերը, Ադամյան փ. 8-24 սեփական տները, Հանրապետության փ. 20, 24 սեփական տները, Աղայան փ. 7, 9 շենքերը, Աբովյան փ. 25 շենքը, Տերյան փ. 62 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Սայաթ-Նովա պող. 62 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ,՝ Թոթովենցի փ. 1/1 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-15:00 Նոր Արեշ 8փ. 85-125 սեփական տները, Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Ն.Ստեփանյան փ. 5, 7, 9 շենքերը, Թոթովենցի փ. 7 շենքը, թիվ 135 դպրոցը, թիվ 307 մանկապարտեզը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ավան՝ Իսահակյան թաղ. 3/3 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-16:00 Խաղաղ Դոնի փ. 27 շենքի 1, 2 մուտքերը; 31 շենքի 6-րդ մուտքը,
11:00-17:00 Ներքին Շենգավիթ 9փ․ 1/1 շենքը, Արագածի փ․ 93, 93ա շենքերը, Հ․Հովհաննիսյան, Մարկվարտի փողոցների սեփական տները, թիվ 32 դպրոցը, Սմբատ Զորավարի փ․ 40, 42, 48 շենքերը, Սմբատ Զորավարի փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Դավիթաշեն 4-րդ թաղ. 2Ա շենքը, Դավիթաշեն 4-րդ թաղ. 46 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Բաշինջաղյան 1-ին նրբ. 13 շենքը, Բաբաջանյան փ. 29/1 շենքը, Ծերենցի փ. 5 շենքը,