«Azjirenerji» ԲԲԸ-ն նախատեսում է ընդլայնել էլեկտրաէներգիայի մատակարարման աշխարհագրությունը: Առաջիկա ամիսներին նաև նախատեսում է կարգավորել էլեկտրաէներգիայի արտահանումն Ավստրիա և Իտալիա:
Ադրբեջանն արդեն սկսել է Վրաստանի ու Թուրքիայի տարանցմամբ էլեկտրաէներգիա արտահանել Հունաստան: «Ազիրէներջիի» տվյալներով` ադրբեջանական էլեկտրաէներգիան Վրաստանի, Թուրքիայի և Բուլղարիայի տարանցմամբ հասnում է Ռումինիա և Հունգարիա:
Առաքումները կատարվում են Հունաստանում անցկացված աճուրդում «Ազերէներջի» ԲԲԸ-ի հաջող մասնակցությամբ: Ընկերությունը նախատեսում է նաև առաջիկա ամիսներին էլեկտրաէներգիա արտահանել Ավստրիա և Իտալիա:
2018 թ. տվյալներով` «Azjirenerji» ընկերությունն արտադրել է 22.52 մլրդ կՎտ/ժ էլեկտրաէներգիա, ինչը 3․4% -ով ավելի է 2017-ի համեմատ:
Վրաստանի Էլեկտրական շուկայի կոմերցիոն օպերատորի տվյալներով՝ 2018 թվականին Վրաստանը Ադրբեջանից ներկրել է 1․2 մլրդ կՎտ/ժ էլեկտրաէներգիա:
Թբիլիսիի քաղաքապետ Կախա Կալաձեի հայտարարությամբ՝ Ադրբեջանը լիովին բավարարում է Վրաստանի գազի պահանջարկը: