ԱԽ քարտուղարն ու Արցախի նախագահը քննարկել են անվտանգության ոլորտում հայկական երկու պետությունների փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր – ShantNews – Շանթ Հեռուստաընկերություն – Լուրեր – Shant TV Online
ԱԽ քարտուղարն ու Արցախի նախագահը քննարկել են անվտանգության ոլորտում հայկական երկու պետությունների փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր
21:59 29.04.2019
ՀՀ ԱԽ գրասենյակից տեղեկացնում են, որ Արցախի Հանրապետության նախագահի հրավերով Ստեփանակերտում գտնվող Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը ապրիլի 29-ին հանդիպել է նախագահ Բակո Սահակյանի հետ։
Հանդիպմանը քննարկվել են անվտանգության ոլորտում հայկական երկու պետությունների փոխգործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր՝ այդ թվում սույն թվականի մարտի 12-ին տեղի ունեցած Անվտանգության խորհուրդների համատեղ նիստի ընդունած որոշումների կատարողականներն ու տարվող աշխատանքները։
Հանդիպմանը մասնակցում էր նաև ԱՀ ԱԽ քարտուղար Վիտալի Բալասանյանը։
Հաջորդիվ տեղի է ունեցել ԱԽ քարտուղարի հանդիպումը ԱՀ ԱԱԾ պետ գնդապետ Սամվել Շահրամանյանի հետ, որի ընթացքում քննարկվել են անվտանգության խնդիրներին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ։