Օրերս SHANTNEWS.am-ն Էրեբունի վարչական շրջանի տարածքում նկարահանումներ անելիս արձանագրել էր, որ տվյալ տարածքում՝ բաց երկնքի տակ, առանց անհրաժեշտ նորմերը պահպանելու զբաղվում են ձյութի արտադրությամբ:
Տարածքի բնակիչները պատմել են, որ սա նոր բան չէ: Իրենք մեկ անգամ չէ, որ ներկայացրել են իրենց դժգոհությունը նաև պետական օղակներին.
«Ծիրանը, բանը, որ նայեք, սաժան նստում է վրան: Դե, ձյութը ոնց են հանում, տոլը վառում են ու լցնում էդ բոչկաները, ստանում են ձյութ: «Կռիշան» էլ մի հատ միլիցա ա: Էս ճանապարհն իրենք են փչացրել, որովհետև ծանր մեքենաները՝ 10, 12 տոննանոց գռուզով բերում, դատարկում են: Տեսեք, 50 մետր չկա մինչև դաչաները: Ու սաղ էս ծուխը գնում է դաչաները, չեմ կարողանում պայքարել դրա դեմ»,- ասել է բնակիչներից Էդուարդ Դանիելյանը:
SHANTNEWS.am-ը խնդրի վերաբերյալ պարզաբանումներ ստանալու նպատակով դիմել է Երևանի Էրեբունի վարչական շրջանի պատասխանատուներին, քանի որ տարածքն այդ վարչական շրջանում է: Մեր հարցմանն ի պատասխան` Էրեբունի վարչական շրջանի ղեկավարի մամլո խոսնակ Արթուր Օսիպյանը տեղեկացրեց, որ վարչական շրջանի ղեկավար Արման Աբրահամյանի հանձնարարությամբ նշված հասցում կատարվել է ուսումնասիրություն (Մուշականի 3-րդ, 4-րդ զանգված տանող ճանապարհ):
«Պատասխանատուները հանդիպել են բնակիչների հետ, ծանոթացել խնդրին: Ուսումնասիրության ժամանակ հայտնաբերել են այրված մնացորդներ, սակայն այդ պահին տեղում մարդ չի եղել: Բնակիչների բողոքը հիմք ընդունելով` վարչական շրջանը միջնորդագիր է ուղարկել ոստիկանություն, որն էլ հսկողություն կսահմանի տվյալ տարածքում՝ նմանատիպ դեպքերը կանխելու համար: Նշենք, որ գործունեությունն ապօրինի է, և հեղինակները հայտնաբերվելուց հետո կենթարկվեն պատասխանատվության»,- ասել է Արթուր Օսիպյանը:
Տվյալ վայրում մեր նկարահանումների ժամանակ արձանագրած վիճակին կարող եք ծանոթանալ տեսանյութով: