ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ Արման Աբովյանը ապրիլի 8-ին խորհրդարանում ելույթ ունեցավ՝ նշելով, որ ստիպված է օրակարգից շեղվել:
«Ես չեմ հասկանում՝ խնդիրն ինչումն է, որ տիկին Կարապետյանն այսպես բոցաշունչ ելույթներ է ունենում»,- ասաց նա՝ դիմելով ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Մարիա Կարապետյանին:
Աբովյանը կոչ արեց ՀՀ քաղաքացիներին ուշադիր լինել և տեսնել, թե ԱԺ-ում տրանսգենդերի «տխրահռչակ ելույթներից հետո ովքեր էին ծափահարում» դահլիճում:
«Եվս մեկ անգամ կոչ եմ անում կարգուկանոն պաշտպանել, եթե մենք արտաբերում ենք որոշակի պրետենզիաներ, դրանք նվազագույնը վերաբերեն հարցերին կամ այն օրենսդրական գործունեությանը, որ մենք իրագործում ենք: Տիկին Զոհրաբյանն էդ ի՞նչ է արել, անուն տվե՞լ է»,- ասաց նա:
Մարիա Կարապետյանն արձագանքեց.
«Պարո´ն Աբովյան, խնդիրը տիկին Զոհրաբյանի ստորագրությունն է, որ այս փաստաթղթի ներքևում դրված է, ես մոտեցել էի ամբիոնին՝ այս փաստը ցույց տալու համար, հրավիրյալների ցուցակը տիկին Զոհրաբյանն է կազմել և ուղարկել, նա է տվել իմ անունը ԱԺ միջանցքում»:
ԱԺ փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանը խնդրեց չշեղվել օրակարգից:
«Տեսե´ք, պարոն Պետրոսյանն ինձ նկատողություն էր անում՝ ըստ թեմայի չեն խոսում: Տեսե´ք, Ձեր գործընկերը ընդհատեց»,- ասաց նա:
Ավելի ուշ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ Նաիրա Զոհրաբյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել՝ արձագանքելով ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Մարիա Կարապետյանի ելույթին: