Այսօր ԱԺ-ում մինչ արտահերթ նիստի մեկնարկը լրագրողները հարց են ուղղել ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանին՝ հետաքրքրվելով, թե ինչպիսի՞ն է նրա գնահատականը Փաշինյան-Ալիև հանդիպմանը, ի՞նչ արդյունքներ ու ընթացք է հայտնի: Նա պատասխանել է.
«Դա մեզ համար մութ է, տեսանք տարբեր հայտարարությունները, դրա համար հրավերք ենք կազմակերպել վարչապետի հետ, փակ հանդիպում, հրավիրելու ենք Արցախի գործընկերներին, որ հարցուպատասխանը պարզ լինի»:
Լրագրողները հետաքրքրվել են նաև ԱԱԽ նախագահ Վիտալի Բալասանյանի այն հայտարարությամբ, թե ովքեր Արցախը մարզ են համարում, թող Արցախ չայցելեն: Ծառուկյանն այս մասին ասել է.
«Լրիվ ճիշտ է, ես ընդունում եմ այդ հայտարարությունը, որովհետև 25 տարի առանձին պետություն է Արցախը, որն ունի իր նախագահը, իր ԱԺ նախագահը, իր ծրագիրը, գործունեությունը, և մեր ժողովրդի պայքարն անկախ պետության համար է եղել, որն այդպես էլ պիտի լիներ»: