Արարատ Միրզոյանն այցելել է Մոսկվայի նորակառույց հայկական եկեղեցի. հաղորդում է SHANTNEWS.am-ի թղթակիցը
ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Մոսկվա: Աշխատանքային այցը կտևի երեք օր: Երեկ պատգամավորները հանդիպումներ են ունեցել Դաշնային խորհրդի անդամների հետ:
SHANTNEWS.am-ի թղթակիցը Մոսկվայից պատմել է այսօր նախատեսված հանդիպումների ու այցի մասին:
«Այսօր բավականին թեթև է օրակարգը: Հիմնականում նախատեսված են արարողակարգային միջոցառումներ: Օրը սկսվել է Կրեմլի հարևանությամբ գտնվող հուշահամալիր այցելությամբ, որը հավերժացնում է Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի զոհերի հիշատակը: Մեր պատգամավորները ծաղիկներ են խոնարհել այդ հուշահամալիրի մոտ: Այնուհետև Արարատ Միրզոյանի գլխավորությամբ պատգամավորները այցելել են հայկական նորակառույց եկեղեցի: Նրանց դիմավորել է թեմի առաջնորդ Եզրաս արքեպիսկոպոս Ներսիսյանը»,- տեղեկացրել է մեր թղթակիցը:
Եկեղեցում շրջայցից հետո տեղի է ունեցել հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ հանդիպում, որին հրավիրված են եղել գրեթե բոլոր համայնքային կառույցների ներկայացուցիչները:
Հայտնի է, որ հանդիպումը բավական երկար է տևել, ու բոլոր ցանկացողները հնարավորություն են ունեցել իրենց հարցերը ուղղել հայկական պատվիրակության ներկայացուցիչներին: Հիմնականում ելույթ է ունեցել ԱԺ նախագահը, նա պատասխանել է  ներկաների հարցերի մեծ մասին: