Կարծում եմ, որ բիզնեսն ու քաղաքականությունը պետք է տարանջատել, իմ պարագայում կա մի «բայց». պատգամավոր
«Շանթ» հեռուստաընկերության «Հեռանկար» հաղորդման ընթացքում ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Տիգրան Կարապետյանը խոսել է բիզնեսի և քաղաքականության փոխհարաբերության մասին:
«Ես կարծում եմ, որ բիզնեսն ու քաղաքականությունը պետք է տարանջատել: Իմ պարագայում կա մի «բայց»: Ես երկար տարիներ ղեկավարել եմ մի ընկերություն, որը ռազմարդյունաբերական ոլորտի ձեռնարկություն է, և այսօր մեր կառավարությունը խնդիր է դրել զարգացնել Հայաստանում ռազմարդյունաբերությունը: Ցավոք, շատ չեն այն անհատները, որոնք երկար տարիներ աշխատել են, կուտակել են փորձ: Հիմա յուրաքանչյուրի փորձը կարևոր է, որովհետև տարիներ շարունակ այս ոլորտում ունենք լրջագույն բացթողումներ, այդ բացթողումները լրացնելու և օրենսդրական դաշտը կարգավորելու նախադրյալները ստեղծելու համար նաև պետք է ներգրավվեն մարդիկ, որոնք ոլորտի գիտակներ են»,- ասաց նա:
Նա շեշտեց, որ ինքը հենց այդ մարդկանցից մեկն է, և իր փորձը կօգնի ոլորտի զարգացմանը:
«Ես չեմ շարունակելու ղեկավարել այդ ընկերությունը, այն ղեկավարում է մեր նախկին թիմը: Ես ընկերության որոշ մասի սեփականատերն եմ, բայց չկամ խորհրդի կազմում, չեմ մասնակցում ընկերության կառավարման գործին»,- ասաց Կարապետյանը: