Վաղ առավոտվանից քաղաքապետ Հայկ Մարությանն ու առաջին տեղակալ Հրաչ Սարգսյանը շրջում էին փողոցներում, գնահատում ձյան մաքրման աշխատանքների ընթացքը։ Տեսանյութում, որում առանց ընդմիջման ցուցադրվում է ժամը 11-ից մինչև մեկ անց կեսն ընկած հատվածը, շրջում ենք Զեյթունի, Արաբկիրի, Աջափնյակի, Նոր-Նորքի ու Ավանի մի շարք գլխավոր ու երկրորդական փողոցներով։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել քաղաքապետ Հայկ Մարությանի մամուլի քարտուղար Հակոբ Կարապետյանը։
«Ինչպես տեսնում ենք,այդ ժամին արդեն բոլոր փողոցները մաքրված էին, տեղ տեղ՝ երկրորդային մշակման կարիք կար։ Երկրորդական նշանակության փողոցներում դեռ անելիք կար, բայց անանցանելի կամ դժվարանցանելի փողոցներ չկային։
Եվ նույնիսկ այն տեղերում, որտեղ դեռ ձյան հետքեր կան, կարող ենք ճափեզրերի բլրակներից եզրակացնել, որ տեխնիկան այդտեղով անցել է։ Նաև մերթընդմերթ փողոցում ու մայթերում աշխատող կամ աշխատանքից վերադարձող տեխնիկայի էինք հանդիպում, այդ թվում՝ քաղաք նոր ձեռք բերած մեքենաները։
Ամեն դեպքում, արժե զգույշ լինել․ եթե գիշերը զրոյից ցածր լինի, առավոտյան քշելը վտանգավոր է լինելու»։