ԱԱԾ-ն այսօր Հայրենիքի պաշտպանի վերականգնողական կենտրոնում էր: Ֆեյսբուքյան իր էջում այս մասին տեղեկացրել էր ԵՊԲՀ աշխատակազմի ղեկավար Շուշան Դանիելյանը` հավելելով.
«Այս դեպքում` լավ իմաստով»:
Ավելի ուշ Դանիելյանը նոր լուսանկարներ հրապարակեց ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանի այցից` նշելով.
«Պարզապես եկել էր, Զինվորների հետ ընդմիջում աներ…»:
Վանեցյանը լրագրողների հետ զրույցում խոսեց տպավորություններից.
«Խոսքեր չեմ գտնում ասելու, մենք տեղեկացված էինք, որ նման կենտրոն կա, ուր բուժվում են մեր վիրավոր զինվորները, բայց տեսնել այս ամենը քո աչքերով ու հասկանալ, թե ինչ է իրականում այստեղ կատարվում, տպավորիչ է ու ողջունելի, որ ՀՀ-ում կա նմանօրինակ հաստատություն ու, ամենակարևորը, կան այն մարդիկ, այն նվիրյալները, որ օրուգիշեր կատարում են այդ աշխատանքը»:
Վանեցյանից հետաքրքրվեցին` ԱԱԾ հետ բերվող գումարները հնարավո՞ր է նվիրվեն այս կենտրոնին: Նա հայտնեց, որ հետ բերված գումարներն ամբողջությամբ ուղղվելու են պետական բյուջե, և համապատասխան գերատեսչությունները, որոնց հետ ինքն առնչություն չունի ի պաշտոնե, որոշում կկայացնեն այս կամ այն ծախսերի վերաբերյալ, և եթե կարիք լինի, նաև կուղղվեն այս հաստատության վերազինմանը կամ արդիականացմանը:
ԱԱԾ տնօրենին հիշեցրին` այս տղաներն աշխատանք գտնելու խնդիր ունեն, ապա հարց ուղղեցին` հնարավո՞ր է` նրանք ԱԱԾ-ում կամ ՀՖՖ-ում աշխատանքի տեղավորվեն: Նա տեղեկացրեց, որ այդ հարցի մասին խոսել են, նշեց, որ ինքը մեծ սիրով ԱԱԾ-ում և ՀՖՖ-ում աշխատանքի կընդունի այստեղ բուժում ստացած տղաներին:
«Ինձ ասացին, որ հնարավոր է` մենք մեր պահանջները ներկայացնենք, թե ինչ հմտություններ են պետք, կնախապատրաստեն, ուսումնական պրոցեսը կանցնեն, կգան աշխատանքի, կարծում եմ` այդ համագործակցությունը կստացվի, այն զինվորները, սպաները, որոնք վիրավորում են ստացել իրենց ծառայությունը կատարելու ընթացքում, ամեն դեպքում իրենց ոգով սպաներ, զինվորականներ են, կարծում եմ` նրանք ՊՆ-ում աշխատանքը առողջական խնդիրներից ելնելով չեն կարող շարունակել, բայց ԱԱԾ-ում իրենց համար ավելի հետաքրքիր ու ոգևորող կլինի: Ես խոստանում ու պարտավորվում եմ առաջիկայում ու մշտապես այդ պրոցեսը պահել հսկողության տակ ու հնարավորինս մեր հերոսներին ներգրավել այդ աշխատանքներում` թե ՀՖՖ-ում, թե ԱԱԾ-ում»,- ասաց նա: