Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը «Քաղաքաշինություն» ՓԲԸ-ի աշխատակազմին է ներկայացրել ընկերության տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արմեն Գևորգյանին: Այս մասին տեղեկանում ենք քաղաքապետարանի Facebook-ի էջից:
«Բազմիցս այս ՓԲԸ-ի մասին լսել եմ բացասական լուրեր: Դա նշանակում է, որ եղել են գործառույթներ ներսում, եղել են գործողություններ, որոնք ընդհանրապես չեն համապատասխանում մեր նոր Հայաստանի պահանջներին: Բոլոր պրոցեսները պետք է լինեն թափանցիկ, ՓԲԸ-ն պետք է հաշվետու լինի քաղաքացիներին, և բոլոր պրոցեսներին պետք է քաղաքացիները տիրապետեն՝ ինչ է կատարվում, ոնց է, ինչ գումարներ են, այդ գումարները ինչպես են գնում և այլն»,- ասել է քաղաքապետը:
Երևանի քաղաքապետը նշել է, որ ինքը տեղյակ է՝ «Քաղաքաշինություն» ՓԲԸ-ին ժամանակին սպասարկել են տարբեր ընկերություններ, որոնք ծառայություներ են մատուցել հենց այդ ՓԲԸ-ի փոխարեն: Մարությանն ասել է, որ այդ պրակտիկան պետք է վերացվի:
«Թույլ չեմ տա, որ քաղաքապետարանի հետ կապված ՓԲԸ-ի մասին խոսակցություն լինի, որ այդտեղ կոռուպցիա կա»,- ասել է Մարությանը: