ՀՖՖ-ն փորձելու է խրախուսել ֆուտբոլային ոլորտի ներդրումները. Մելիքբեկյան
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի առաջին փոխնախագահ, գլխավոր քարտուղար Արմեն Մելիքբեկյանն այսօր տեղի ունեցած ասուլիսի ընթացքում, անդրադառնալով մարզերում ֆուտբոլի վիճակին, նշել է՝ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան փորձելու է խրախուսել ֆուտբոլային ոլորտի ներդրումները: Նա ասել է, որ ՀՖՖ-ն ներդրողներին առաջարկելու է մասնակցել ֆեդերացիայի ենթակառուցվածքների շինարարությանը:
«Մեր կողմից փորձելու ենք խրախուսել մարդկանց մարզերում ներդրումներ անել: Ֆուտբոլային դպրոցներ կառուցելիս մենք նաև ֆուտբոլի ֆեդերացիան այնտեղ կառուցելու է դաշտեր անհատ ներդրողների համար, իրենց ակումբների համար»,- ասել է Մելիքբեկյանը:
Նա տեղեկացրել է, որ ՀՖՖ-ն արդեն բանակցություններ է վարում Գորիսում նման ներդրում իրականացնելու համար: Նրա խոսքերով՝ ցանկություն կա այդ քաղաքում ֆուտբոլի դպրոց կառուցել, և եթե այն կառուցվի, ֆեդերացիայի միջոցներով այնտեղ արհեստական խաղադաշտ կկառուցվի: