ՊՆ «Պատիվ ունեմ» ծրագրի 500 տեղից լրացվել է 243-ը․ դիմելու ժամկետը երկարաձգվում է – ShantNews – Շանթ Հեռուստաընկերություն – Լուրեր – Shant TV Online
ՊՆ «Պատիվ ունեմ» ծրագրի 500 տեղից լրացվել է 243-ը․ դիմելու ժամկետը երկարաձգվում է
Կա նաև մեկ այլ հիմնավորում, ըստ որի՝ այս տարվա համար սահմանված 500 տեղերը չեն լրացվել։ 243 պայմանագիր կնքվել է ուսանողների հետ, որոնք հետագայում որպես սպա կծառայեն բանակում։ (Նախագծի՝ ավելի վաղ հրապարակված տարբերակում նշվում էր, որ պայմանագիր է կնքվել 254 դիմորդի հետ)։ Իսկ մյուս 257 տեղերի համար ցանկացողները կարող են դիմել մինչև նոյեմբերի սկիզբ։ 2018/2019թթ. ուսումնական տարվա տեղերը բաշխվել էին այսպես․
• ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանում`հրաձգային ստորաբաժանումների կառավարում մասնագիտությամբ`450 տեղ,
«Պատիվ ունեմ» ծրագրով տարկետում ստացողների ուսման վարձը վճարում է Պաշտպանության նախարարությունը, և նրանք իրենց ուսման ամբողջ ընթացքում ստանում են տարկետման հնարավորություն։ Ուսմանը զուգահեռ՝ ծրագրի մասնակիցները դասընթացներ են անցնում վերը նշված ռազմաուսումնական հաստատություններում՝ սպայի որակավորում ստանալու համար։