Երևանի 2800-ամյակին նվիրված տոնակատարությունների անցկացման համար քաղաքապետարանը շուրջ 260 մլն դրամ է ծախսել: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է Երևանի քաղաքապետի տեղակալի պատոնակատար Արամ Սուքիասյանը:
SHANTNEWS.am-ի թղթակցի հարցին ի պատասխան՝ Սուքիասյանը նշել է, որ նույնքան գումար էլ նախորդ տարի է ծախսվել: Թե որքա՞ն էր նախատեսվել այս տարի ծախսել տոնակատարությունների անցկացման համար ու որքա՞ն խնայողություն է կատարվել, քաղաքապետի տեղակալի պաշտոնակատարը հարցին չպատասխանեց՝ պատճառաբանելով, թե տոնակատարությունների համար քաղաքապետարանը կոնկրետ գումարի չափ չի նախատեսել:
Սուքիասյանը նաև պաշտոնապես հաստատել է՝ քաղաքի գլխավոր ճարտարապետի պաշտոնում Արթուր Մեսչյանն է լինելու:
Լրագրողները քաղաքապետի տեղակալի պատոնակատարից հետաքրքվել են նոր թաղապետների նշանակման մասին: Նա տեղեկացրել է, որ երեկոյան հայտնի կդառնան նոր նշանակումները:
Երևանի քաղաքապետի տեղակալի պատոնակատար Արամ Սուքիասյանից լրագրողները հետաքրքրվել են նաև՝ արդյո՞ք Սուքիասյանը կմնա քաղաքապետարանում, ինչին ի պատասխան քաղաքապետի տեղակալի պատոնակատարը նշել է՝ այդ հարցը պարզ կլինի 10 օրից: