SHANTNEWS.am-ը Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից փորձեց ճշտել, թե ո՞վ է վարել քաղաքապետարանի սոցցանցերի պաշտոնական էջերն ու ինչո՞ւ են դրանք ջնջվել, սակայն մեզ չհաջողվեց: Վարչության պետի պաշտոնակատար Արա Մարտիրոսյանը հավաստիացրեց, որ էջերն իրենց չեն պատկանել:
«Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունն այդ էջով (ֆեյսբուքյան) չի զբաղվել: Մեր գործառույթների մեջ այդ էջը չի մտել»,- ասել է Մարտիրոսյանը:
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության արդեն նախկին պետ Արթուր Գևորգյանը մեր հետ զրույցում չասաց, թե ով է վարել քաղաքապետարանի Facebook-ի և Twitter-ի էջերը՝ պատճառաբանելով, թե ինքը տեղյակ չէ:
Հիշեցնենք, որ երեկ տեղեկություն տարածվեց, որ Facebook-ից ու Twitter-ից ջնջվել են Երևանի քաղաքապետարանի պաշտոնական էջերը:
Մինչ Facebook-ի էջը ջնջելը, այն վարողը գրառում էր կատարել սոցցանցում՝ նշելով, որ էջն այլևս չի պատկանում քաղաքապետարանին:
«Հարգելի ֆեյսբուքյան օգտատերեր
տեղեկացնում ենք, որ սույն էջն այլևս չի ներկայացնում ներկայիս Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմը:
Շնորհակալություն վերջին տարիներին մեր էջի գործունեությանն ակտիվորեն հետևելու, ինչպես նաև բարձրացված հարցերի, դիտարկումների և առաջարկների ու վստահության համար:Հարգանքով՝
էջի ադմինիստրացիա»։