Վալերիյ Օսիպյանը մասնակցել է ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության Կումայրի բաժնի բացմանը
Ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության Կումայրի բաժինը նոր շենք ունի, որը շահագործման է հանձնվել այսօր՝ սեպտեմբերի 29-ին։ Բացման արարողությանը ներկա է եղել ՀՀ ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանը։ Նորակառույց շենքում կգործեն Կումայրիի ոստիկանության բոլոր՝ անձնագրային, քննչական, փորձագիտական բաժանմունքները: Նույն հարկի տակ կգործի նաև Հայաստանի ոստիկանության «Դինամո» մարզական կազմակերպությունը։ Ոստիկանապետը շրջել է նորակառույց շենքում, ծանոթացել շենքային պայմաններին։
«Շենքային պայմանները իդեալական են, կասեմ, որ ՀՀ ոստիկանությունում նման պայմաններով բաժանմունք չունենք։ Սա եզակի շենքերից է, որը իրականում համապատասխանում է  բոլոր պայմաններին, որտեղ ոստիկանը կարող է նորմալ աշխատել»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է ՀՀ ոստիկանապետը:
Նշենք, որ ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության Կումայրու բաժնի նախկին շենքը  բավարար պայմաններով ապահովված չէր, տարածքն էլ փոքր էր, ինչի պատճառով անձնագրային բաժանմունքը տեղակայված էր ոստիկանության Մուշի բաժնի շենքում։