Պենտագոնը խոստովանել է, որ Իրանը կարող է ապագայում սպառնալ Միացյալ Նահանգների գոյությանը – ShantNews – Շանթ Հեռուստաընկերություն – Լուրեր – Shant TV Online
ԱՄՆ Զինված ուժերի (ԶՈՒ) շտաբի պետերի միացյալ շտաբի նախագահի թեկնածու Դեն Քեյնը կարծում է, որ Իրանը մի քանի տարի հետո կկարողանա էքզիստենցիալ վտանգ ներկայացնել ԱՄՆ-ի համար։
Քեյնը, ելույթ ունենալով Սենատի Զինված ծառայությունների հանձնաժողովի առջև իր թեկնածությունը քննարկելու նպատակով լսումների ժամանակ, ասել է, որ համաձայն է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի այն կարծիքին, որ Վաշինգտոնը չպետք է թույլ տա Թեհրանին միջուկային զենք ստեղծել։
Նա ընդգծել է, որ «կարծում է, որ դա ճիշտ է», որ եթե Իրանը մի քանի տարում զարգացնի իր հրթիռային ծրագիրը, դա ոչ միայն կսպառնա ԱՄՆ դաշնակիցներին և Մերձավոր Արևելքում տեղակայված ԱՄՆ զորքերին, այլև անմիջական էկզիստենցիալ վտանգ կներկայացնի հենց Միացյալ Նահանգներին։