Մոսկվան պատրաստ է իր օգնությունն առաջարկել Վաշինգտոնին և Թեհրանին կառուցողական երկխոսություն կառուցելու համար. պետք է գործել, «գնացքը դեռ չի գնացել». Այս մասին ասել է ՌԴ արտաքին գործերի նախարարության փոխղեկավար Սերգեյ Ռյաբկովը։
Ռուսաստանի Դաշնության փոխարտգործնախարարն ընդգծել է, որ Մոսկվան դեմ է ագրեսիային և հակամարտության ռազմական լուծումներին և զգուշացնում է Վաշինգտոնին Իրանի միջուկային ենթակառուցվածքին հարվածներ հասցնելու մասին, քանի որ հետևանքները «կարող են աղետալի լինել ողջ տարածաշրջանի համար»:
«Ես չեմ էլ խոսում այն մասին, թե դա ինչ հետևանքներ կարող է ունենալ Թեհրանի գործողությունների առումով, ինչի մասին մեր իրանցի գործընկերները նույնպես խոսում են բացահայտ և հստակ, այնպես որ, քանի դեռ ժամանակ կա, և գնացքը չի գնացել, մենք պետք է կրկնապատկենք մեր ջանքերը՝ փորձելու հասնել համաձայնության ողջամիտ հիմքի վրա։ Ռուսաստանը պատրաստ է իր լավ ծառայություններն առաջարկել Վաշինգտոնին, Թեհրանին և բոլոր նրանց, ովքեր հետաքրքրված են դրանով»,- նշել է նա։