«Բարսելոնան» շարունակում է հետաքրքրվել Բիլբաոյի «Աթլետիկի» հարձակվող Նիկո Ուիլյամսի ծառայություններով, գրում է Diario Sport-ը։
Կատալոնական ակումբն ամառային տրանսֆերային պատուհանի ժամանակ կրկին կփորձի ձեռք բերել 22-ամյա ֆուտբոլիստին։ Ակումբը դեռ նախորդ ամռանն էր քայլեր ձեռնարկել` նրա հետ պայմանագիր կնքելու համար, սակայն գործարքը չկայացավ։
Իսպանիայի ազգային հավաքականի եզրային հարձակվողին իր կազմում ցանկանում է տեսնել նաև «Բավարիան», սակայն մյունխենյան թիմն այժմ կենտրոնացած է Լևերկուզենի «Բայերի» կիսապաշտպան Ֆլորիան Վիրցի տրանսֆերային իրավունքը գնելու ուղղությամբ։
Ուիլյամսը կարիերան Անգլիայում շարունակելու տարբերակներ ևս ունի։ Նրա ծառայություններով հետաքրքրված են «Չելսին», «Մանչեսթեր Յունայթեդը» և «Տոտենհեմը», սակայն այս տարբերակները նրան չեն գոհացնում։
Դրանից բացի, Ուիլյամսն արտերկիր տեղափոխվելու մեծ ցանկություն չունի և մտադիր է մնալ Իսպանիայիում։ Նա մինչև 2027թ. հուլիսի 1-ը պայմանագիր ունի «Աթլետիկի» հետ։ ՈՒիլյամսի հրաժարագինը 58 միլիոն եվրո է։