Փաշինյանին Արցախում ցուցադրել են հայկական հեռակառավարվող զինատեսակը
Նիկոլ Փաշինյանի՝ Արցախի առաջնագիծ այցելության ընթացքում վարչապետին ցուցադրել են Պաշտպանության բանակի սպառազինության նոր նմուշներ, որոնց պատկերները երևացել են ցույցը ներկայացնող տեսանյութերում։ Մասնավորապես, վարչապետին ցուցադրել են հեռակառավարվող կրակակետ։
Տեսանյութերից մեկում երևում է, թե ինչպես է զինատեսակի օպերատորը՝ ստանալով զենքին կցված տեսախցիկի հեռարձակում, ջոյստիկով կառավարում զենքը՝ պտտում այն այս ու այն կողմ, կրակում և այլն։ Սա զինատեսակն «աշխատացնողին» թույլ է տալիս մնալ թաքստոցում ու չընկնել հակառակորդի կրակի տակ՝ միաժամանակ ապահովելով հակառակորդի դեմ կրակը։
Պաշտպանության բանակի հրամանատար Լևոն Մնացականյանը վարչապետին վստահեցրել է, որ զինատեսակը փորձարկված է և կարողանում է խոցել թիրախները։
Հիշեցնենք, որ մինչ այս հեռակառավարվող զինատեսակի մասին ShantNews.am-ին տեղեկացրել էր նաև ՀՀ ՊՆ ռազմարդյունաբերության կոմիտեի ղեկավար Ավետիք Քերոբյանը։