Աթենքում տեղի են ունեցել Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ խորհրդակցությունները: Դրանք վերաբերվում էին պաշտպանության ոլորտում Երևանի, Աթենքի ու Նիկոսիայի համագործակցությանը:
Ի՞նչ հարցեր են քննարկվել և ի՞նչ լուծումներ են տրվել: Թեմային՝ «Հորիզոնի» տաղավարում անդրադարձել է Արտյոմ Երկանյանը։
«Աթենքում նախ կայացել են ռազմական ոլորտին վերաբերող Հայաստան-Հունաստան երկկողմ խորհրդակցությունները, այնուհետ նաև եռակողմ՝ Կիպրոսի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
Հայկական կողմը ներկայացնում էր ներկայացուցչական պատվիրակություն, որի ղեկավարը Պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության  և միջազգային հարաբերությունների վարչության պետ Լևոն Այվազյանն էր:
Պաշտոնական հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ քննարկել են անցնող տարվա կատարված միջոցառումները՝ ամփոփելով արդյունքները, և նախանշել են պլանները: Վերջում ստորագրվել են համաձայնագրեր՝ 2025 թվականի համատեղ պլանների մասին, որոնք ներառում են մի քանի տասնյակ միջոցառումներ՝ այդ թվում նաև զորավարժություններ:
Այս հանդիպումները տարին մեկ են անցկացվում, իսկ երկկողմ հանդիպումներն ավելի հաճախ են»,- ասել է Արտյոմ Երկանյանը:
Այդ ձևաչափի համագործակցությունը միայն ռազմակա՞ն ոլորտում է, թե նաև այլ բնագավառներում:  Քաղաքական ի՞նչ հետևանք կարող է ունենալ այս համագործակցությունը:
Մանրամասները՝ ամբողջական հարցազրույցում։