Երևանում է ամերիկացի օրենսդիրներից բաղկացած ներկայացուցչական պատվիրակությունը: Կոնգրեսականներն այսօր հանդիպումներ են ունեցել Ազգային Ժողովում:
Ի՞նչ մանրամասներ են հայտնի: Թեմային՝ «Հորիզոնի» տաղավարում անդրադարձել է Արտյոմ Երկանյանը:
«Կոնգրեսականների այս այցը եռօրյա է: Հետաքրքիր է, որ ոչ մի տեղեկություն չի տարածվում այն մասին, թե պատվիրակությունը քանի՞ կոնգրեսականից է բաղկացած, ո՞ր կուսակցությունների, ո՞ր կոմիտեների ներկայացուցիչներ են նրանք:
Հայտնի է, որ այդ պատվիրակությունը ղեկավարում է ԱՄՆ Կոնգրեսի «Ժողովրդական գործընկերության հանձնախմբի» նախագահ, դեմոկրատ Դևիդ Փրայսը: Նա ամերիկյան քաղաքականության վետերաններից է, ընտրվել է ներկայացուցիչների պալատ 1987 թվականից և սա նրա վերջին կադենցիան է»,- ասել է Արտյոմ Երկանյանը:
Հայ-ամերիկյան հարաբերություններում աննախադեպ ակտիվացում է նկատվում: Ինչի՞ հետ է դա կապված: Տպավորություն կա, որ տնտեսական ոլորտում համագործակցությունը զգալիորեն զիջում է քաղաքական համագործակցությանը: